MŚ w Pekinie: Wspaniali Polacy! Wojciechowski i Lisek z brązem [ZDJĘCIA]

2015-08-25 0:24

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Pekin 2015: Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek oraz słynny Francuz Renaud Lavillenie z brązowymi medalami! Wygrał rewelacyjny Kanadyjczyk Shawnacy Warner, a srebro przypadło Niemcowi Raphaelowi Marcelowi Holzdeppe.

W finale, który włoniły sobotnie eliminacje, zobaczyliśmy aż trzech reprezentantów Polski. Liderem grupy był Piotr Lisek (brązowy medalista ME), a obok niego wystąpili Roberta Sobera i były, sensacyjnego mistrza świata z Daegu w 2011 roku, Paweł Wojciechowski. Faworytem wydawał się bez wątpienia rekordzista świata, Francuz Renaud Lavillenie. Były to jego piąte mistrzostwa i wciąż czekał na sukces. I dalej poczek,a bo brązowego medalu za taki na pewni nie uznaje.

Wystartowało aż 16 skoczków, bo w eliminacjach pokonali 5,60 metra. Dzisiaj decydująca okazała się wysokość 5,80, którą pokonało sześciu zawodnikó. WYdawało się, że najlepiej wypadnie Wojciechowski, który prowadził, nie zaliczają żadnej zrzutki. 5,90 to było dla niego już jednak za wysoko, a poradzili sobie z tą wysokością już tylko Kanadyjczyk i Niemiec. Skapitulowali na sześiu metrach, wygrał Warner, bo wcześniej Niemiec już zrzucał.

Pekin 2015: Program startów Polaków

W finale pobiegł też Krystian Zalewski, na 3000 metrów z przeszkodami. Faworytem na pewno nie był, zajął ósme miejsce jako jedyny Europejczyk w stawce! Dzień w Pekinie zakończył się ekscytującym finałem 100 metrów kobiet. Wygrała faworytka Shelly-Ann Fraser-Price przed rewelacyjną Holenderką Schippers.