SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Olimpijka zdyskwalifikowana za doping nie odda medalu bo... sprzedała go w Internecie!

Olimpijka zdyskwalifikowana za doping nie odda medalu bo... sprzedała go w Internecie!

05.09.2016, godz. 10:34
Yarelis Barrios nie odda medalu, bo sprzedała go w Internecie
foto: EAST NEWS

Kubańska dyskobolka Yarelis Barrios kilka dni temu została zdyskwalifikowana za doping, a MKOl nakazał jej zwrócenie srebrnego medalu zdobytego na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Pojawił się jednak pewien problem. Zawodniczka nie może oddać krążka, bo... sprzedała go w Internecie.

Barrios na igrzyskach w Pekinie zajęła drugie miejsce ustępując jedynie Amerykance Stephanie Brown Trafton. Trzecie miejsce zajęła wówczas Ukrainka Ołena Antonowa. Jak się jednak okazało po latach Kubance nie należał się medal, bo w jej organizmie wykryto acetazolamid - środek, który stosuje się, by ukryć stosowanie substancji niedozwolonych.

W związku z tym MKOl zażądał od niej zwrócenia krążka, który zgodnie z regulaminem powinien trafić w ręce Antonowej. Pojawił się jednak nieoczekiwany problem, bo zawodniczka jakiś czas temu sprzedała go w Internecie! Jak informują lokalne media miała za niego dostać 10,5 tysiąca euro i bynajmniej nie przekazała tej kwoty na cele charytatywne.

Co ciekawe Barrios jest też brązową medalistką igrzysk w Londynie, a trzecie miejsce wywalczyła dzięki... dyskwalifikacji za doping Rosjanki Darii Piszczalnikowej.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: