SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty lekkoatletyka Oscar Pistorius chciał popełnić samobójstwo?! Wylądował w szpitalu bo podciął sobie żyły

Oscar Pistorius chciał popełnić samobójstwo?! Wylądował w szpitalu bo podciął sobie żyły

07.08.2016, godz. 10:52
Oscar Pistorius
Oscar Pistorius foto: EAST NEWS

Oscar Pistorius trafił do szpitala! Słynny paraolimpijczyk, skazany za zabójstwo swojej dziewczyny Reevy Steenkamp, spadł ponoć z łóżka i uszkodził sobie nadgarstki. Jak informują jednak światowe media, prawdopodobnie zawodnik z RPA w rzeczywistości próbował podciąć sobie żyły i popełnić samobójstwo!

Pistorius trafił do szpitala na ledwie kilka godzin. Znaleziony został w celi. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, spadł z łóżka. Nadgarstki uszkodził przy upadku. Dziennikarze "BBC" dotarli jednak do zeznać anonimowego strażnika szpitala Kalafong w Pretorii, który stwierdził, że paraolimpijczyk miał zabandażowane rany cięte na przedramionach i nadgarstkach. Prawdopodobnie powstały one przy próbie popełnienia samobójstwa. Na dodatek w celi biegacza znaleziono również ostrza. Na szczęście 29-latkowi nie zagraża już niebezpieczeństwo, a on sam zdążył już wrócić do swojej celi.

Pistorius został skazany na sześć lat więzienia za zabójstwo Reevy Steenkamp. Sportowiec zapowiedział jednak apelację. I zapewne próba samobójstwa będzie dla niego znakomitym argumentem w sądzie.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: