SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Paweł Fajdek rzuca aż miło! Znowu zdeklasował przeciwników

Paweł Fajdek rzuca aż miło! Znowu zdeklasował przeciwników

13.04.2017, godz. 13:31
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek foto: Super Express

Paweł Fajdek jest w wielkiej formie! Wygląda na to, że porażka na igrzyskach olimpijskich zmobilizowała go do zdwojonych wysiłków na treningach, które przynoszą zamierzone efekty. Dwukrotny mistrz świata najpierw zmiażdżył rywali w Miami, a teraz nie miał sobie równych w Bradenton na Florydzie.

Paweł Fajdek w Bradenton na Florydzie uzyskał odległość aż osiemdziesięciu trzech metrów! Pech chciał, że nie były to zawody oficjalne. Mimo mniejszej rangi konkursu, lekkoatleta z triumfu czerpał wielką radość. "Niestety z przyczyn niezależnych zawody odbyły się nieoficjalnie, ale i tak jesteśmy na dobrej drodze w kierunku sezonu. Takiej serii jeszcze nigdy nie udało mi się osiągnąć!!!!! A teraz czas wracać do kochanej Polski" - napisał na Facebooku dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem.

Wcześniej Fajdek wygrał w Miami. Dzięki temu zwycięstwu jest liderem światowych list z wynikiem 81,39 metra. W tamtych zawodach pobił drugiego Marcela Lomnicky'ego ze Słowacji o prawie cztery metry. Nowy sezon ma być dla naszego młociarza szansą na rehabilitację za zawód na igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro miał walczyć o złoto, a ostatecznie nie wszedł nawet do finału swojej konkurencji.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: