SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Rewelacyjny Paweł Fajdek znów deklasuje. Najlepszy wynik w tym roku!

Rewelacyjny Paweł Fajdek znów deklasuje. Najlepszy wynik w tym roku!

14.06.2017, godz. 13:14
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek foto: Super Express

To się nazywa wielka forma! Paweł Fajdek nie przestaje wygrywać a przy tym wciąż poprawia swoje wyniki. We wtorek podczas mityngu w fińskim Turku Polak znów nie miał sobie równych. Nie dość, że triumfował, to jeszcze osiągnął najlepszy tegoroczny wynik na świecie! Podium należało do biało-czerwonych, bo tuż za nim uplasował się Wojciech Nowicki.

Paweł Fajdek to w tym sezonie prawdziwy dominator. Potwierdza to w kolejnych imprezach, a w miniony wtorek dał prawdziwy popis w Turku w Finlandii. Na mityngu zorganizowanym ku pamięci słynnego biegacza długodystansowego Paavo Nurmiego znów nie miał sobie równych i wygrał zawody w cuglach. Jakby tego było mało, to osiągnął też znakomity wynik, najlepszy w tym roku na świecie - 82,40 metra! Co ciekawe z sześciu prób udały mu się trzy, a w ciągu ostatnich niemalże trzech lat nie było zawodników, którzy rzuciliby dalej, niż Fajdek w Turku.

To jednak nie koniec radości dla polskich kibiców. Drugie miejsce w rzucie młotem tuż za kolegą z reprezentacji zajął bowiem Wojciech Nowicki, a nieźle szło też innym lekkoatletom. Drugie miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki zajął Patryk Dobek, który uzyskał taki sam czas jak zwycięzca Jack Green. W rywalizacji na 800 metrów drugą pozycję wywalczyła Sofia Ennaoui, a na najniższym stopniu podium w sprincie na 100 metrów kobiet stanęła Ewa Swoboda. Pecha mieli z kolei Paweł Wojciechowski (skok o tyczce), Damian Czykier (110 metrów przez płotki) i Karolina Kołeczek (100 metrów przez płotki) - każde z nich zajęło w swoich konkurencjach czwartą lokatę.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: