SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty lekkoatletyka Paweł Fajdek zaatakowany przez internautę. Ostra riposta: Obora to twój świat!

Paweł Fajdek zaatakowany przez internautę. Ostra riposta: Obora to twój świat!

12.07.2016, godz. 17:24
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek foto: Super Express

Paweł Fajdek na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie zdobył złoty medal w rzucie młotem, ale nie wszystkim kibicom spodobało się jego zachowanie wobec jednego z rywali. Nasz młociarz nie podał ręki Białorusinowi Iwanowi Tichonowi, który niegdyś był zdyskwalifikowany za doping, a pewien kibic przyznał, że Fajdek... "narobił obory jak cham". Na ripostę nie musiał długo czekać.

Fajdek zdobył mistrzostwo Europy i walnie przyczynił się do sukcesu polskiej reprezentacji, która w Amsterdamie po raz pierwszy w historii wygrała klasyfikację medalową na tak dużej imprezie. Nasz młociarz zapewnił sobie zwycięstwo rzutem na odległość 80,93 metra i wyprzedził 39-letniego Białorusina Iwana Tichona (wynik 78,84 metra). Kontrowersje wzbudziło jednak zachowanie Polaka wobec głównego rywala. Otóż Fajdek jeszcze przed turniejem stwierdził, że nie poda ręki Tichonowi, który w latach 2012-2014 był zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu. Jak zapowiedział tak zrobił.

Podczas ceremonii wręczenia medali nie pogratulował Białorusinowi, a takie zachowanie nie spodobało się jednemu z kibiców. Ten swoje oburzenie pokazał pisząc na Facebooku wiadomość do... partnerki Fajdka - Sandry.

- Powiedz kurcze coś mężusiowi bo nie jemu oceniać innych a jak nosi orłach na piersiach to niech nie robi obory w Polsce!!! mamy gdzieś takich pseudosportowców nie on jest kurcze sędzią żeby ocenia - narobiły obory jak cham!!! (pisownia oryginalna) - napisał zniesmaczony zachowaniem sportowca kibic. Na odpowiedź nie musiał jednak długo czekać, bo Fajdek szybko odniósł się do tych zarzutów - Drogi Łukaszu jak widać obora to twój świat (...). Ja jestem fair w stosunku do siebie i swoich przekonań. Zbyt wiele poświęcam, by osiągnąć sukces - napisał polski sportowiec. Poniżej znajdziecie pełną treść posta zamieszczonego na Facebooku.

A waszym zdaniem Fajdek zachował się słusznie, czy jednak powinien uścisnąć dłoń rywalowi? Głosujcie w naszej sondzie!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: