SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Paweł Fajdek ZMIAŻDŻYŁ rywali. Jeszcze nigdy nie było tak dobrze!

Paweł Fajdek ZMIAŻDŻYŁ rywali. Jeszcze nigdy nie było tak dobrze!

08.04.2017, godz. 12:25
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek foto: Super Express

Paweł Fajdek fantastycznie wszedł w nowy sezon! Dwukrotny mistrz świata, mistrz Europy oraz rekordzista Polski wygrał w Miami zawody w rzucie młotem. Zrobił to w fantastycznym stylu, wyprzedzając drugiego Słowaka Marcela Lomnicky'ego o prawie cztery metry! Fajdek jeszcze nigdy tak mocno nie rozpoczął sezonu!

Paweł Fajdek ubiegły sezon wciąż traktuje jak koszmar. Choć na mityngach nie miał sobie często równych, to podczas najważniejszej imprezy - igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro - kompletnie zawiódł. Był głównym faworytem do złota w Brazylii, a nie dostał się nawet do finału. Później mówił ze łzami w oczach, że zrobi wszystko, by w 2020 roku w Tokio dać Polsce największą radość. Początek nowego sezonu wydaje się potwierdzać, że Fajdek na poważnie wziął się za treningi!

Podczas startu w Miami nasz utytułowany młociarz spisał się wręcz fantastycznie! Z wynikiem 81,39 metra nie miał sobie równych. Drugiego Słowaka Marcela Lomnicky'ego, z którym trenuje wyprzedził o niemal cztery metry. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Carlos Mangum, a na czwartej lokacie uplasował się Polak Arkadiusz Rogowski.

Fajdek na sześć prób zanotował pięć udanych i tylko jedną spaloną. Uzyskiwał odległości: 78,12 metra, 81,39 metra, 79,65 metra, 80,92 metra i 80,78 metra. Warto nadmienić, że jeszcze nigdy w karierze u progu sezonu nasz dwukrotny mistrz świata nie był w tak wybornej dyspozycji.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: