SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Paweł Wojciechowski w życiowej formie. Świetny występ w Lozannie

Paweł Wojciechowski w życiowej formie. Świetny występ w Lozannie

07.07.2017, godz. 07:20
Paweł Wojciechowski
Paweł Wojciechowski foto: Super Express

Paweł Wojciechowski będzie dobrze wspominał mityng Diamentowej Ligi w Lozannie. Polski tyczkarz w czwartek przeskoczył poprzeczkę, zawieszoną na wysokości 5,93 metra. To najlepszy wynik w historii naszego kraju w rywalizacji na stadionie. O dziwo nie wystarczyło to do triumfu w całej imprezie, ale drugie miejsce w takich okolicznościach należy uznać za spory sukces.

Paweł Wojciechowski konkurs skoku o tyczce podczas zawodów Diamentowej Ligi w Lozannie zaczął bardzo pewnie. Już w pierwszych próbach pokonywał wysokości 5,53 metra, 5,63 metra i 5,73 metra. Przy kolejnym wyzwaniu miał trochę problemów, ale wreszcie, w trzecim podejściu, przeleciał nad poprzeczką, zawieszoną na 5,81 metra. W drodze do osiągnięcia 5,93 metra zaliczył jeszcze w drugiej próbie 5,87 metra. Rekordowy wynik padł w trzecim skoku. Rekord życiowy Wojciechowskiego miał aż sześć lat i został poprawiony o 2 centymetry. To najlepszy polski wynik na stadionie w historii.

Szymon Ziółkowski skomentował wizytę Donalda Trumpa. "Zastanawia mnie to uwielbienie"

Paweł Wojciechowski w czwartek próbował jeszcze pobić rekord Polski i podjął próbę pokonania 6,03 metra. Niestety, to było zbyt wiele i zakończył rywalizację na drugim miejscu. Zwycięzca - Sam Kendricks, 5,93 metra przeskoczył w drugiej próbie. Podium zawodów w Lozannie uzupełnił Renaud Lavillenie z rezultatem 5,87 metra w drugiej próbie. Inny z naszych reprezentantów, Piotr Lisek, ze swojego występu mógł być zadowolony znacznie mniej. Zajął on 6. miejsce, zatrzymując się na wysokości 5,73 metra.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: