Adam Kszczot

Autor: Paweł Skraba Adam Kszczot podczas Halowych Mistrzostw Świata (Sopot 2014 roku)

Pekin 2015: Adam Kszczot ze srebrnym medalem mistrzostw świata! Co za bieg

2015-08-25 17:30

Adam Kszczot został srebrnym medalistą mistrziostw świata! Polaka na 800 metrów wyprzedził tylko słynny David Rudisha! To już piąty medal Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w stolicy Chin. Wielkie brawa dla Kszczota!

Adam Kszczot to najlepszy polski biegacz na 800 metrów. Jest aktualnym mistrzem Europy z Zurychu (2014) i halowym wicemistrzem świata z Sopotu z zeszłego roku. W cuglach wygrał swój półfinał w Pekinie i z dużymi nadziejami przystępował do wtorkowego finału. - Stawka jest bardzo wyrównana, bieg neisie ze sobą mnóstwo emocji - powiedział nam przed finałem Kszczot. - Stać mnie na zejście poniżej minuty i 43 sekund - zapewnił.

Pekin 2015: TERMINARZ, wtorek. Kto startuje?

Nie udało mu sie, ale po fantastycznym finiszu był drugi. Wygrał najlepszy na świecie David Rudisha. Brąz przypadł najszybszemu w tym sezonie Bośniakowi Amelowi Tuce.