SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Pekin 2015: Kamila Lićwinko czwarta w skoku wzwyż! Zabrakło dwóch centymetrów do podium

Pekin 2015: Kamila Lićwinko czwarta w skoku wzwyż! Zabrakło dwóch centymetrów do podium

29.08.2015, godz. 19:21
Kamila Lićwinko
Kamila Lićwinko foto: Super Express

Zabrakło dwóch centymetrów! Kamila Lićwinko zajęła w sobotnim finale skoku wzwyż najgorsze czwarte miejsce. Polka bezbłędnie pokonała wszystkie wysokości do poziomu 199 centymetrów, wyrównała rekord Polski, ale bariera dwóch metrów okazała się dla niej nieosiągalna. Złoto zdobyła Maria Kuczina, która pokonała Blankę Vlasić.

Lićwinko skakała znakomicie. 188, 192, 195, 197 i 199 centymetry pokonała już w pierwszych próbach. Wobec problemów pozostałych rywalek, wydawało się, że nawet brak osiągnięcia poziomu dwóch metrów może dać naszej reprezentance medal. Tempo reprezentantki Polski utrzymywała bowiem tylko Rosjanka Maria Kuczina. Tyle że ona również szybko przefrunęła nad wysokością 2,01 m i postawiła pozostałe przeciwniczki w sytuacji właściwie bez wyjścia.

Vlasić powtórzyła wyczyn z IO

Zaskoczeniem okazał się popis Blanki Vlasić. Była gwiazda skoku wzwyż powtórzyła swój wyczyn z igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku i ponownie zdobyła srebrny medal. Chorwatka próbowała jeszcze zaatakować wysokość 2,03, ale ostatecznie forma zawodniczki z Bałkanów nie pozwoliła jej sięgnąć po upragnione - poprzednia porażka w "Ptasim Gnieździe" wydawała się sensacją - złoto.

Pekin 2015: Sobotnia sesja popołudniowa NA ŻYWO! Gdzie transmisja TV i STREAM?

Trzecie miejsce przypadło Annie Cziczerowej. Mierząca 180 centymetrów Rosjanka długo miała problemy w konkursie, wydawało się że odpadnie szybciej z rywalizacji, tymczasem to właśnie ona stała się powodem dramatu Kamili Lićwinko. Nieoczekiwanie pokonała barierę dwóch metrów i postawiła Polkę pod ścianą. Ta była blisko, ale ostatecznie 29-latka nie wytrzymała presji i popsuła wszystkie trzy próby.

Czołówka finału skoku wzwyż:

1. Maria Kuczina (Rosja) - 2,01
2. Blanka Vlasić (Chorwacja) - 2,01
3. Anna Cziczerowa (Rosja) - 2,01
4. Kamila Lićwinko (Polska) - 1,99

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: