SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Piękny gest polskiej lekkoatletki. Sprzeda medal, by pomóc chorej na raka

Piękny gest polskiej lekkoatletki. Sprzeda medal, by pomóc chorej na raka

01.08.2017, godz. 18:01
Marcelina Witek
Marcelina Witek, polska oszczepniczka. foto: CYFRA SPORT

Dwa tygodnie temu Marcelina Witek osiągnęła wielki sukces, bo dość niespodziewanie wywalczyła brązowy medal w rzucie oszczepem podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy. A teraz udowodniła, że ma wielkie serce. Swój krążek postanowiła przekazać na aukcję, z której zyski zostaną przeznaczone na leczenie chorej na raka Małgorzaty z Wrocławia.

W Bydgoszczy Marcelina Witek była jedną z kilkorga Polaków, którzy wywalczyli medale. Ten brąz był dla niej wielkim sukcesem, a dla kibiców sporym zaskoczeniem. Polka nie była wskazywana jako faworytka do miejsca na podium, jednak zdołała na nim stanąć. A teraz udowodniła, że ma naprawdę wielkie serce. Okazało się bowiem, że swój medal postanowiła przeznaczyć na charytatywną aukcję, z której zyski zostaną przekazane na leczenie Małgorzaty z Wrocławia, matki trójki dzieci, która walczy z rakiem.

- Na ten medal czekałam bardzo długo, bo aż 9 lat. Jest w nim wiele potu, determinacji, bólu i łez. Dostałam pomoc, kiedy jej potrzebowała, teraz ja chciałabym pomóc tym, którzy tego potrzebują. Jest to aukcja charytatywna, więc zachęcam serdecznie do licytacji medalu - powiedziała polska oszczepniczka.

Aukcja potrwa do 7 sierpnia. Wszyscy zainteresowani zakupem medalu, a jednocześnie pomocą pani Małgorzacie, proszeni są o kontakt mailowy na adres kontakt@idzpodprad.pl oraz przesyłanie swoich ofert.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: