SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Piotr Małachowski nie rezygnuje ze złotego medalu: Pomęczycie się ze mną do igrzysk w Tokio!

Piotr Małachowski nie rezygnuje ze złotego medalu: Pomęczycie się ze mną do igrzysk w Tokio!

13.08.2016, godz. 18:15
Piotr Małachowski
Piotr Małachowski foto: Super Express

Piotr Małachowski nie załamał się niepowodzeniem w walce o złoty medal w Rio de Janeiro! Polak dopiero w ostatniej kolejce finału rzutu dyskiem przegrał z Niemcem Christophem Hartingiem, ale to wydarzenie tylko zmobilizowało naszego asa rzutni! - Pomęczycie się ze mną aż do Tokio - odważnie zadeklarował biało-czerwony dyskobol.

- Nie załamuję się. Ten sport sprawia mi wielką frajdę. I druga sprawa. Ja bardzo chcę mieć złoty medal. Więc ty, kibice, przyjaciele, ci którzy mnie nie lubią - będziecie musieli męczyć się ze mną az do Tokio! - powiedział 33-latek dziennikarzowi TVP tuż po zdobyciu srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Zarazem opowiedział również ciekawą anegdotkę prosto ze stadionu. Otóż Christoph Harting, zwycięzca zawodów, nie bardzo wiedział, jak Małachowski... ma na imię. - Nie wiedział, więc nazwał mnie "srebrny" - powiedział z uśmiechem Polak, nawiązując zapewne do swoich dotychczasowych osiągnięć. Polak ma w dorobku już dwa srebrne medale olimpijskie. Poprzedni zdobył w Pekinie. Do tego nie ma więc zamiaru się przywiązywać, a tylko wykorzystać go... w dobrym celu. Przekazując go na aukcję charytatywną.

Bo mistrzem olimpijskim można zostać na stadionie tylko na cztery lata. A prawdziwe złoto wygrywa się przez całe życie. Gratulujemy.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: