SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Piotr Małachowski pomógł choremu Olkowi! "Trzeba się dzielić tym, co się ma"

Piotr Małachowski pomógł choremu Olkowi! "Trzeba się dzielić tym, co się ma"

03.09.2016, godz. 02:00
Piotr Małachowski, Rio 2016
Piotr Małachowski - srebrny medal (rzut dyskiem) foto: EAST NEWS

Srebrny medal olimpijski z Rio ofiarowany na aukcję charytatywną przez Piotra Małachowskiego (33 l.) już przyniósł owoce. Cierpiący na nowotwór oka trzyletni Olek Szymański wraz z rodzicami znalazł się w USA i poddany został leczeniu.

- Olek jest już po pierwszym zabiegu laserem, drugi czeka go zapewne za miesiąc, a na dodatek zapewne uniknie chemioterapii - mówi "Super Expressowi" uradowany dyskobol.

Suma 126 tys. dolarów, za którą wylicytowali medal Dominika i Sebastian Kulczykowie, powinna pokryć wszystkie koszty leczenia i pobytu za granicą.

Medal z Rio to kolejne sportowe trofeum, które Małachowski ofiarował na cel charytatywny. Wśród poprzednich były między innymi dwie statuetki za zwycięstwa w cyklu mityngów Diamentowej Ligi 2014 i 2015. Obie zasiliły budżet kosztownego leczenia: niepełnosprawnego szermierza Jacka Gaworskiego i małego Tymka Gużewskiego, który urodził się z wadą serca.

- Tymek po operacji w Niemczech jest w pełni zdrowy, a ja nadal chcę pomagać innym. Może ofiaruję kolejne trofeum, jeżeli je zdobędę - nie kryje "Machałek". - Zaczęło się to kiedyś od wewnętrznego impulsu. A kiedy urodził się mój syn, który potrzebował specjalistycznej pomocy, zrozumiałem ludzi, którzy nie mają pieniędzy na leczenie najbliższych. Chodzi mi o to, by pokazać, iż należy dzielić się z innymi, jeżeli mamy czym.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: