SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Polski zawód na MŚ w lekkoatletyce. Małachowski i Urbanek bez medali

Polski zawód na MŚ w lekkoatletyce. Małachowski i Urbanek bez medali

05.08.2017, godz. 21:39
Piotr Małachowski, rzut dyskiem, MŚ w lekkoatletyce
Piotr Małachowski gratuluje Angelice Cichockiej foto: Super Express

Balonik był napompowany dość mocno. Niestety, pękł z hukiem. Piotr Małachowski i Robert Urbanek z MŚ w lekkoatletyce wrócą bez medali. Obaj nie byli w stanie nawiązać nawet walki w rywalizacji dyskoboli. Ostatecznie na końcu konkursu Małachowski zanotował piąty rezultat, a Urbanek - siódmy. Wygrał Andrius Gudzius z Litwy.

To miał być polski wieczór na MŚ w lekkoatletyce, które odbywają się w Londynie. W finale konkursu rzutu dyskiem wystąpiło dwóch naszych reprezentantów - Piotr Małachowski i Robert Urbanek. Kibice nad Wisłą szczególnie liczyli na tego pierwszego, że właśnie on rozwiąże biało-czerwony worek z medalami. Niestety, konkurs nie potoczył się po myśli Polaków. Jedynym pozytywem była w zasadzie kwalifikacja do ścisłego finału.

Piotr Małachowski zajął 5. miejsce na MŚ 2017. Jego najlepszy wynik - 65,24 metra - padł w przedostatniej kolejce. Robert Urbanek rywalizację zakończył na 7. pozycji. Dysk w najlepszej jego próbie poleciał na odległość 64,15 metra. Zwyciężył Andrius Gudzius z Litwy, osiągając wynik 69,21 metra. Za jego plecami znaleźli się Szwed Daniel Stahl (69,19 metra) i Mason Finley ze Stanów Zjednoczonych (68,03 metra).

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: