SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Prezydent Andrzej Duda pogratulował Adamowi Kszczotowi i Piotrowi Liskowi [ZDJĘCIA]

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Adamowi Kszczotowi i Piotrowi Liskowi [ZDJĘCIA]

09.08.2017, godz. 11:38
Piotr Lisek
Piotr Lisek podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata - Londyn 2017. foto: Super Express

Prezydent Andrzej Duda jest wielkim fanem sportu. Po awansie piłkarskiej reprezentacji Polski na Euro 2016 głowa państwa cieszyła się z Robertem Lewandowskim i spółką w szatni. Gdy na MŚ Londyn 2017 złoty medal zdobyła Anita Włodarczyk, a brąz Malwina Kopron polityk złożył gratulacje za pośrednictwem Twittera. Uwadze prezydenta nie uszły też wtorkowe medale Adama Kszczota i Piotra Liska.

W poniedziałek Anita Włodarczyk i Malwina Kopron dały pierwsze medale reprezentacji Polski na MŚ w lekkoatletyce Londyn 2017. Pierwsza z młociarek wywalczyła złoto, a druga - brąz. Gratulacje posypały się ze wszystkich stron, a jednymi z najcenniejszych były te od prezydenta Andrzej Dudy. Gest głowy państwa doceniła mistrzyni i rekordzistka świata. Anita Włodarczyk podziękowała i wysłała politykowi internetowego buziaka.

We wtorek radość kibicom lekkoatletyki nad Wisłą dali kolejni sportowcy. W biegu na 800 metrów srebrny medal zdobył Adam Kszczot, a taki sam krążek w walce tyczkarzy wywalczył Piotr Lisek. Sukcesy sportowców zauważył oczywiście Andrzej Duda. "Piotr Lisek skoczył o tyczce po srebrny medal dla Polski! Kolejny piękny wieczór Polaków na MŚ w Londynie! Brawo! Dziękujemy i gratulujemy!", "Wielkie podziękowania i gratulacje dla Adama Kszczota. Srebrny medal dla Polski na wagę złota. Dziękujemy!" - napisał prezydent.


Fot. Twitter

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: