SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Rekord życiowy Konrada Bukowieckiego! [WIDEO]

Rekord życiowy Konrada Bukowieckiego! [WIDEO]

14.05.2017, godz. 18:58
Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie foto: Super Express

Kulomiot Konrad Bukowiecki bardzo dobrze wypadł podczas zawodów w Kielcach. Na memoriale Zdzisława Furmanka pchnął kulą seniorską (7,26 kg) na odległość 21,51 m. Dokonał tego w piątej próbie. Tym samym ustanowił rekord życiowy na otwartym stadionie. To także najlepszy w tym roku wynik w Europie i czwarty na świecie na otwartych arenach. Poprzednie swoje najlepsze osiągnięcie poprawił aż o 34 cm.

To był dla niego bardzo owocny sprawdzian. Wprawdzie dopiero we wspomnianej piątej próbie przekroczył granicę 21 m, ale za to wcześniej, bo już w trzecim podejściu pchnął kulę na odległość 20,89 m. A to oznaczało, że osiągnął w ten sposób wymagane minimum na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w sierpniu w Londynie. Na Instagramie zamieścił nagranie z rekordową odległością. Kulomiot Gwardii Szczytno to aktualny mistrz Europy seniorów w hali i autor tzw. absolutnego rekordu Polski (podczas halowych ME w Belgradzie pchnął aż 21,97 m). Dopiero od tego roku występuje jako senior i już pretenduje do schedy po dwukrotnym mistrzu olimpijskim Tomasz Majewskim.

Cieszy dyspozycja Bukowieckiego, ale w ogóle memoriał w Kielcach miał silną obsadę i nasze lekkoatletyczne gwiazdy zaimponowały formą. W rzucie młotem mężczyzn triumfował Paweł Fajdek. Uzyskał 81,51 m, a to jest najlepszy rezultat na świecie w tym roku. Drugi był Wojciech Nowicki 78,54 m. Wśród kobiet najlepsza była Joanna Fiodorow (72,82 m).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: