SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Konrad Bukowiecki to pierwszy kulomiot Rzeczypospolitej!

Rio 2016. Konrad Bukowiecki to pierwszy kulomiot Rzeczypospolitej!

01.07.2016, godz. 03:00
Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki foto: Super Express

Już cztery razy wygrał z dwukrotnym mistrzem olimpijskim Tomaszem Majewskim (35 l.). Ostatnio na MP seniorów w Bydgoszczy. Niespodziewanie Konrad Bukowiecki (19 l.) stał się pierwszym kulomiotem Rzeczypospolitej i naszą wielką nadzieją na medal olimpijski w Rio.

- Coraz bardziej przyzwyczajam się do kuli seniorskiej (waży 7,26 kg, jest o 1,26 kg cięższa od juniorskiej - przyp. red.). Jestem też cięższy, silniejszy i trochę szybszy niż rok temu. I technika wygląda niebrzydko. Stąd te sukcesy, wygrane z Majewskim - mówi nam Bukowiecki.

Ojciec młodego kulomiota i trener Ireneusz Bukowiecki twierdzi jednak, że syna czeka jeszcze sporo pracy nad techniką obrotową, którą rzuca. Konrad z tym się zgadza.

- Fajnie, że moja kula leci daleko, ale mam jeszcze wiele do poprawienia. Na pewno nie jestem mistrzem wykonywania obrotów. Wypycham kulę, będąc odchylony. Tymczasem gdyby ona wylatywała z mojej dłoni 20 centymetrów bardziej do przodu, przekładałoby się to na półtora metra większej odległości. Muszę to kiedyś wyeliminować - mówi.

W tabeli światowej letniego sezonu 2016 Bukowiecki zajmuje 8. lokatę z nieoficjalnym rekordem świata juniorów - 21,14 m. W najbliższych dwóch miesiącach czekają go starty w ME seniorów, MŚ juniorów i w IO w Rio.

- Na każdą z tych imprez pojadę z takim samym nastawieniem, żeby wygrać. Tylko zastrzegam, nie mówię, że wrócę ze złotem. Ale na pewno o to złoto będę walczył - obiecuje.

autor: Dariuz Chrabałowki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: