SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport rio 2016 Rio 2016: Rosyjscy lekkoatleci NIE LECĄ na igrzyska. Odwołanie odrzucone

Rio 2016: Rosyjscy lekkoatleci NIE LECĄ na igrzyska. Odwołanie odrzucone

21.07.2016, godz. 12:43
Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro
Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro foto: YouTube

Trybunał Arbitrażowy ds. sportu w Lozannie odrzucił złożone odwołanie przez rosyjskich lekkoatletów, którzy zostali wykluczeni z igrzysk olimpijskich. Oznacza to, że nie powalczą o medale w Rio de Janeiro. Jednak wciąż nie jest znana przyszłość pozostałych sportowców "Sbornej".

68 rosyjskich sportowców zostało zawieszonych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych, lecz federacja "Sbornej" odwołała się od tej krzywdzącej decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. sportu w Lozannie, który jest ostatnią instancją. Niestety nie było happy endu i apelacja została rozpatrzona negatywnie. Oznacza to, że nie będą mogli wziąć udziału w rozpoczynających się już niedługo igrzyskach olimpijskich.

Kara została nałożona na podstawie raportu Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Wynika z niego, że rosyjscy lekkoatleci szprycowali się zakazanymi środkami, a ministerstwo sportu i laboratoria ukrywały ten fakt. Wciąż nie wiadomo, co stanie się z pozostałymi sportowcami "Sbornej", którzy zostali zgłoszeni do startu w Rio. O ich losie zadecyduje Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Źródło: TVN24/x-news
autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: