SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Rosjanie dostali kolejny cios. Nie wystąpią na mistrzostwach świata

Rosjanie dostali kolejny cios. Nie wystąpią na mistrzostwach świata

07.02.2017, godz. 06:14
Wielki doping w Soczi?
foto: internet

Rosyjscy lekkoatleci nie mogą być zadowoleni po decyzji IAAF. Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna podtrzymała wcześniejsze decyzje i przedłużyła okres dyskwalifikacji tamtejszych sportowców. Według szefa organizacji kara potrwa jeszcze przynajmniej dziewięć miesięcy, co oznacza, że potęga nie weźmie udziału w mistrzostwach świata.

W listopadzie 2015 roku Światowa Agencja Antydopingowa (VADA) opublikowała pierwszy duży raport, dotyczący nieuczciwej gry rosyjskich sportowców. IAAF szybko zareagowała. Po kilku dniach Rosjanie dostali zakaz międzynarodowych startów, który podtrzymano w czerwcu ubiegłego roku. Jedynie lekkoatleci, którzy wyrażą chęć indywidualnego startu oraz mieszkają poza ojczyzną i przechodzą regularne zewnętrze kontrole, mogą brać udział w zawodach. Reguły na igrzyskach olimpijskich spełniła jedynie Daria Kliszina (skok w dal), która żyje w Stanach Zjednoczonych.

Co gorsza dla Rosji, Międzynarodowa Federacja okazała się po raz kolejny nieugięta i bezkompromisowa. Jej szef, Sebastian Coe, ogłosił, że najwcześniej sportowcy ze światowego imperium będą mogli wrócić do królowej sportu w listopadzie tego roku. Oznacza to kolejną tragedię dla tamtejszych lekkoatletów. Nie będą mogli bowiem wystartować w sierpniowych mistrzostwach świata. Impreza odbędzie się w Londynie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: