SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Rosyjska sztafeta straciła srebrne medale z Londynu przez doping!

Rosyjska sztafeta straciła srebrne medale z Londynu przez doping!

01.02.2017, godz. 11:00
Rosyjska sztafeta z IO w Londynie
Rosyjska sztafeta z IO w Londynie foto: EAST NEWS

Rosyjska sztafeta (4x400 m) z igrzysk olimpijskich w Londynie została zdyskwalifikowana i musi oddać srebrne medale! Wszystko przez Antoninę Kriwoszapkę, która wpadła po ponownym przebadaniu próbek. W jej organizmie znaleziono doping.

Doping to prawdziwa plaga wśród rosyjskich sportowców. Tę tezę tym razem potwierdziła biegaczka Kriwoszapka, która podczas igrzysk olimpijskich 2012 w Londynie oszukiwała przeciwniczki. Po ponownym przebadaniu próbek z tych zawodów okazało się, że stosowała pochodną testosteronu – turinabol. Międzynarodowy Komitet Olimpijski natychmiast zdyskwalifikował całą rosyjską sztafetę. Dzięki temu srebrne medale otrzyma reprezentacja Jamajki, a brązowe przypadną zawodniczkom z Ukrainy.

29-letnia Kriwoszapka nie brała udziału w żadnych zawodach od 2013 roku, odkąd wygrała brązowy medal na mistrzostwach świata w Moskwie. Czy podczas tej imprezy również była na dopingu? Jej próbki z tego okresu zapewne zostaną ponownie zbadane i jest duże prawdopodobieństwo, że dadzą pozytywny wynik. Turinabol na długo zostaje w organizmie.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: