SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Sensacja! Wojciech Nowicki pokonał Pawła Fajdka i został mistrzem Polski!

Sensacja! Wojciech Nowicki pokonał Pawła Fajdka i został mistrzem Polski!

22.07.2017, godz. 20:39
Wojciech Nowicki
Wojciech Nowicki foto: EAST NEWS

Sensacja! Wojciech Nowicki mistrzem Polski w rzucie młotem! Polski zawodnik pokonał najlepszego obecnie zawodnika świata - osiem najdalszych rzutów tego sezonu - Pawła Fajdka.

Fajdek przez cały konkurs walczył bardziej ze sobą, niż z rywalami. Trzy pierwsze rzuty spalił. W czwartym zaliczył tylko 77 metrów, w szóstym 78,64 (najlepszy rezultat w sezonie 83,44), ale to było zdecydowanie zbyt mało na znakomitego Wojciecha Nowickiego. Nowy mistrz Polski złoto zapewnił sobie próbą 80 metrów i 47 centymetrów.

Brązowy medal zaliczył Arkadiusz Rogowski (66,15m).

Po konkursie Fajdek był wściekły na organizatorów. Stwierdził, że w Bydgoszczy nie ma w ogóle warunków do organizacji konkursów dla młociarzy. - Równie dobrze mogliśmy wystartować w Spale - mówił ironicznie. A wszystko z powodu ograniczonego kąta rzutni, przez który próby Polaka - nawet na odległość 83 metrów - nie zostały zaliczone.

To była przedostatnia próba młociarzy przed mistrzostwami świata w Londynie. Przed nimi jeszcze próba ostatnia: Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej w Cetniewie.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: