SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Sprinterka Anna Kiełbasińska walczy z chorobą. Wypadają jej włosy [ZDJĘCIA]

Sprinterka Anna Kiełbasińska walczy z chorobą. Wypadają jej włosy [ZDJĘCIA]

23.02.2016, godz. 18:08
Anna Kiełbasińska
foto:

Anna Kiełbasińska, utalentowana polska sprinterka, walczy z chorobą. Przyznała się do tego na Facebooku publikując zdjęcie. Dodaje jednak, że nie odpuści i będzie starać się o wyjazd na igrzyska w Rio. Za panią Anię trzymamy mocno kciuki!

Anna Kiełbasińska ma 25 lat. Była juz na IO w Londynie. Specjalizuje się w biegu na 200 metrów, była młodzieżową mistrzynia Europy na tym dystansie. W ubiegłym sezonie złamała granicę 23 sekund, na co polska lekkoatletyka czekała długie 10 lat. Okazuje się, że urocza sprinterka ma poważny problem ze zdrowiem. Walczy z autoimmunologiczną chorobą. To problem, z którym medycyna wciąż nie może sobie poradzić - organizm nagle zaczyna atakować samego siebie. W przypadku Kiełbasińskiej, największy kłopot jest z włosami.

- Jest to jedna z autoimmunologicznych chorób, którą ma się na całe życie,a daje o sobie znać tylko co jakiś czas. U mnie objawia się to okresową utratą włosów co jak się domyślacie nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza dla kobiety - pisze Kiełbasińska. Nie rezygnuje jednak z Rio 2016. - Piszę do Was tą wiadomość ponieważ jest to rzecz której nie da się ukryć, a chciałabym uniknąć pytań i rozmów na każdym kroku, i skupić się na tym co najważniejsze: Drodze do Rio!- zaznacza. Aniu, wygrasz ten wyścig!

Zacznę od tego,że jest to najtrudniejsza wiadomosc w moim zyciu , która muszę się z Wam podzielić. Od dłuższego czasu...

Posted by Anna Kiełbasińska on Monday, February 22, 2016
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: