SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Stadion MŚ w lekkoatletyce. Londyński obiekt czeka na zawodników

Stadion MŚ w lekkoatletyce. Londyński obiekt czeka na zawodników

31.07.2017, godz. 14:21
Stadion Olimpijski w Londynie
Stadion Olimpijski w Londynie foto: EAST NEWS

Wraz z początkiem sierpnia w Londynie rozpoczną się 16. mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Na zawodników czeka już Stadion Olimpijski, który raz jeszcze stanie się areną lekkoatletycznych rywalizacji. Poznajcie Queen Elizabeth Olympic Park, na który zwrócone będą oczy wszystkich kibiców lekkoatletyki.

Budowę Stadionu Olimpijskiego rozpoczęto w 2007 roku. Trwała ona cztery lata i zakończyła się w planowanym terminie, na rok przed startem letnich igrzysk olimpijskich. Queen Elizabeth Olympic Park pochłonął aż 537 milionów funtów, co spotkało się z wielką krytyką. W Pekinie bowiem organizatorzy zbudowali Stadion Narodowy przy użyciu znacznie mniejszych środków. Londyński obiekt był główną areną olimpiady w 2012 roku. Odbyła się na nim ceremonia otwarcia, a także zakończenia oraz większość zawodów lekkoatletycznych.

Obiekt może pomieścić nawet 8o-tysięczną widownię. Liczba ta jest jednak możliwa do osiągnięcia jedynie podczas imprez koncertowych. Przy wydarzeniach sportowych na Stadion Olimpijski wejść może około 60 tysięcy kibiców. Olympic Park przeszedł po igrzyskach drobne przebudowy, które miały przystosować go do codziennego użytku przez klub piłkarski. Chęć do gry na tym stadionie wyraziły West Ham United, Leyton Orient i Tottenham. Ostatecznie gospodarzem meczów Premier League na Stadionie Olimpijskim mianowano West Ham. "Młoty" po raz pierwszy na tym obiekcie wystąpiły w trakcie sezonu 2016/17.

Po renowacji na Olympic Park znów zawita świat lekkoatletów. Od 4 do 13 sierpnia odbędą się tutaj 16. mistrzostwa świata.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: