SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Thiago Braz: Piotr Lisek może pobić rekord świata

Thiago Braz: Piotr Lisek może pobić rekord świata

17.02.2017, godz. 02:00
Piotr Lisek
Piotr Lisek foto:

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro w skoku o tyczce Thiago Braz (24 l.) to jeden z głównych konkurentów Piotra Liska (26 l.). W hali, podczas mityngu w Berlinie, Polak pokonał Brazylijczyka aż o 16 cm. - Lisek może pobić rekord świata - prorokuje Braz.

"Super Express": - Jest pan zaskoczony, że Piotr Lisek skacze tej zimy najwyżej ze wszystkich?

- Nie. Od dłuższego czasu jest w światowej czołówce. Przez miesiąc przygotowywałem się ze swoim trenerem na obozie w tym samym ośrodku co Piotr (w Spale - red). Kątem oka obserwowałem, jak ciężko trenuje przed nowym sezonem. I teraz to procentuje.

- Niektórzy twierdzą, że gdyby zrzucił parę kilogramów, to mógłby skakać jeszcze wyżej. Powinien się odchudzić?

- Nie sądzę. Przede wszystkim on musi czuć, czy jest to mu potrzebne. Ja przy wzroście 183 cm ważę 83 kg, więc nasze proporcje fizyczne są porównywalne (Lisek 194 cm, 96 kg-red.). W naszej konkurencji najważniejsze są technika i siła. Dzięki swoim parametrom Piotr ma tę siłę, a do tego jest szybki na rozbiegu.

Może poprawić rekord świata Renauda Lavillenie (6,16 m)?

- Pewnie, że może, ale nie tylko on (śmiech). Ja też pracuję ciężko, żeby zostać rekordzistą świata. Tak samo Shawn Barber i Sam Kendricks. Uważam, że ktoś z tego grona może poprawić rekord świata. Jeśli nie w tym, to w następnym roku.

autor: Rozmawiał Jerzy Chwałek zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: