SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Wiek to stan umysłu. Ma sto jeden lat i wygrała bieg na sto metrów! [WIDEO]

Wiek to stan umysłu. Ma sto jeden lat i wygrała bieg na sto metrów! [WIDEO]

26.04.2017, godz. 12:20
Man Kaur, 101-letnia biegaczka
foto: EAST NEWS

Man Kaur z Indii zasłużyła na szacunek całego sportowego świata. Podczas zawodów weteranów w Nowej Zelandii wystartowała jako jedyna w biegu na sto metrów w kategorii powyżej stu lat. Mająca sto jeden wiosen na karku babcia i prababcia przy gorących brawach pokonała dystans i otrzymała zasłużony złoty medal!

Man Kaur nie jest zbyt doświadczoną zawodniczką. Za biegi wzięła się dopiero w wieku... dziewięćdziesięciu trzech lat! Wcześniej nie miała żadnej styczności ze sportem. W weekend, podczas "olimpiady dla weteranów", wystąpiła w biegu na sto metrów. Była jedyną zawodniczką w kategorii powyżej stu lat. Dystans, dla wielu ludzi w jej wieku morderczy, pokonała w siedemdziesiąt cztery sekundy.

Przez cały odcinek reprezentantka Indii była gorąco dopingowana przez kibiców, zasiadających na trybunach. Impreza dla doświadczonych zawodników odbywa się raz na cztery lata i startują w niej sportowcy po trzydziestym piątym roku życia. Sama Kaur nie zamierza rezygnować ze sportu po tym sukcesie. - Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa. Pobiegnę ponownie, nie poddam się - powiedziała biegaczka.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: