SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Wspaniały gest Lewandowskiego! Przekaże wypłatę na chorą dziewczynkę

Wspaniały gest Lewandowskiego! Przekaże wypłatę na chorą dziewczynkę

02.02.2017, godz. 15:18
Zuzia Wachowicz
foto: pomagam.pl

O takich zachowaniach sportowców należy mówić głośno. Marcin Lewandowski, polski lekkoatleta, postanowił zaangażować się mocno w pomoc dla chorej na serce małej dziewczynki. Biegacz postanowił, że całą wypłatę z najbliższych zawodów przekaże na rzecz doświadczonego przez los dziecka.

Marcin Lewandowski to mistrz Europy w biegu na osiemset metrów z 2010 roku. Jest nie tylko czempionem na sportowych arenach, ale także poza nimi. Postanowił, że wypłatę z mityngu Copernicus Cup przekaże na rzecz chorej na serce 14-miesięcznej Zuzi Wachowicz. - Sam jestem rodzicem i wiem, że najważniejsze jest zdrowie dzieci - wyjaśnił lekkoatleta, cytowany przez portal tvn24.pl. - Pieniądze będą zbierane także na hali. Ma być komplet publiczności, więc wierzę, że uda się Zuzi pomóc. Mogę tylko zrobić użytek z daru, który mam, czyli szybkiego biegania - dodał.

Mityng odbędzie się 10 lutego. Dla Lewandowskiego będzie to pierwszy start w tym sezonie. Największa gwiazda imprezy, dla której w dużej mierze przyjdą kibice, to Genzebe Dibaba. Etiopka jest srebrną medalistką igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro na 1500 metrów oraz mistrzyni świata na tym dystansie.

Zuzi Wachowicz może pomóc każdy. Zbiórka na rzecz dzielnej dziewczynki prowadzona jest w tym miejscu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: