SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Wyniki I dnia MŚ w lekkoatletyce. Rozdano pierwsze medale!

Wyniki I dnia MŚ w lekkoatletyce. Rozdano pierwsze medale!

04.08.2017, godz. 22:59
Mo Farah
Mo Farah mistrzem świata 2017! foto: EAST NEWS

Za nami pierwszy dzień zmagań podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata 2017 w Londynie. 4 sierpnia na stadionie olimpijskim rozgrywano tylko jeden finał i był to bieg na 10 000 metrów. Tym samym poznaliśmy pierwszych medalistów jednej z największych imprez sportowych tego roku!

Bieg na 10 000 metrów był jedynym finałem tego dnia, dlatego też rywalizacja o medale była ostatnią rozgrywaną w piątek dyscypliną. Na starcie stanął m.in. reprezentujący Wielką Brytanię legendarny Mohamed Farah - czterokrotny mistrz olimpijski z Londynu i Rio de Janeiro oraz multimedalista mistrzostw świata i Europy. Jak nietrudno się domyślić to własnie jemu kibicowali tłumnie zgromadzeni na trybunach stadionu olimpijskiego kibice.

A Farah w najlepszy możliwy sposób odpowiedział na to wsparcie. Na połowie dystansu w czołówce zostało już tylko kilku zawodników i już wtedy jasne było, że to oni rozstrzygną między sobą walkę o tytuł mistrzowski. Na ostatnim okrążeniu Farah miał nieco problemów, bo w pewnym momencie blisko niego było aż trzech Kenijczyków, a on sam się potknął. Ale znakomity zawodnik rodem z Somalii poradził sobie i na ostatniej prostej odstawił całą resztę stawki. Tym samym zdobył swój szósty złoty medal MŚ. Srebro wywalczył Joshua Cheptegei z Ugandy, a brąz Paul Tanui z Kenii.

 

MŚ w lekkoatletyce: Ile medali zdobędzie Polska [ANALIZA]

TERMINARZ MŚ w lekkoatletyce. Kiedy Włodarczyk i Fajdek?

Gdzie oglądać MŚ w lekkoatletyce? Transmisje TV

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: