Malwina Kopron i Anita Włodarczyk

Autor: East News Malwina Kopron i Anita Włodarczyk po finale konkursu rzutu młotem na MŚ w Londynie.

Wyniki IV dnia MŚ w lekkoatletyce. Piękny wieczór dla Polski!

2017-08-08 1:11

Za nami kolejny dzień zmagań na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie. I IV dzień tej imprezy znakomicie będą wspominać Polacy, bo Anita Włodarczyk i Malwina Kopron wywalczyły złoto i brąz konkursu rzutu młotem. Wielkich emocji nie zabrakło też w rywalizacji trójskoku kobiet czy biegu na 110 metrów przez płotki mężczyzn.

IV dnia MŚ w lekkoatletyce rozgrywano aż cztery finały i tylko w jednym nie oglądaliśmy biało-czerwonych. Ale polskich kibiców najbardziej interesował ten pierwszy, który rozpoczął się o godz. 20:00. Mowa oczywiście o rzucie młotem kobiet, w którym brały udział aż trzy reprezentantki naszego kraju - Anita Włodarczyk, Malwina Kopron i Joanna Fiodorow. I dla tych dwóch pierwszych był to bardzo dobry konkurs. Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro sięgnęła po złoto, a jej młodsza koleżanka stanęła na ostatnim miejscu podium. Fiodorow wypadła nieco słabiej, bo zajęła szóstą lokatę.

Wyniki finału rzutu młotem:

1. Anita Włodarczyk (Polska)
2. Zheng Wang (Chiny)
3. Malwina Kopron (Polska)
...
6. Joanna Fiodorow (Polska)

Kolejnym finałem były zmagania pań w trójskoku. I tu też mieliśmy komu kibicować, bo świetnie radziła sobie Anna Jagaciak-Michalska, która awansowała nawet do ścisłego finału, ale ostatecznie zajęła w nim szóste miejsce. Co i tak jest jej wielkim sukcesem, dlatego serdecznie gratulujemy! Rywalizację wygrała reprezentantka Wenezueli Yulimar Rojas, która o zaledwie dwa centymetry wyprzedziła Caterine Ibarguen z Kolumbii.

Wyniki finału trójskoku kobiet:

1. Yulimar Rojas (Wenezuela)
2. Caterine Ibarguen (Kolumbia)
3. Olga Rypakowa (Polska)
...
6. Anna Jagaciak-Michalska (Polska)

Polskich kibiców mocno interesowała też ostatnia konkurencja, jaką rozgrywano w poniedziałek. W finale na 1500 metrów biegła bowiem Angelika Cichocka, która świetnie pokazała się w poprzednich dniach imprezy. Po cichu liczyliśmy na medal, ale Polka do mety dotarła na siódmym miejscu. Miała jednak nie lada rywalki, m.in. Faith Kipyegon, Caster Semenyę czy Sifan Hassan. Ostatecznie złoto zgarnęła ta pierwsza.

Wyniki finału biegu na 1500 metrów kobiet:

1. Faith Kipyegon (Kenia)
2. Jennifer Simpson (USA)
3. Caster Semenya (RPA)
...
7. Angelika Cichocka

Jedynym poniedziałkowym finałem, w którym udziału nie brali Polacy, był bieg na 110 metrów przez płotki mężczyzn. Wygrał go Jamajczyk Omar McLeod.