SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Znany tyczkarz jest GEJEM. Niecodzienny coming out rywala Piotra Liska

Znany tyczkarz jest GEJEM. Niecodzienny coming out rywala Piotra Liska

26.04.2017, godz. 10:47
Shawn Barber, skok o tyczce
foto: EAST NEWS

Shawn Barber, kanadyjski tyczkarz, wykazał się nie lada odwagą. Jako drugi w historii sportowiec z Ameryki Północnej zdecydował się na coming out. Za pośrednictwem Facebooka Kanadyjczyk zdradził jedną ze swoich najskrytszych tajemnic. Okazało się, że 22-latek jest gejem i stanowi to dla niego powód do dumy.

Shawn Barber to jeden z najbardziej obiecujących tyczkarzy na świecie. Choć ma dopiero dwadzieścia dwa lata, to już w 2015 roku zdobył tytuł mistrza świata. W styczniu ubiegłego roku dołączył do elitarnego grona osiemnastu zawodników, którzy pokonali granicę sześciu metrów i zapisał się w lekkoatletycznych annałach. Jeden z największych rywali Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego w poniedziałek sprawił, że znowu znalazł się na ustach wszystkich. Wcale nie ze względu na sportowe osiągnięcia.

Za pośrednictwem Facebooka Barber poinformował, że jest gejem. Co więcej, dodał, że stanowi to dla niego wielki powód do dumy. 22-latek jest dopiero drugim w historii sportowcem z Ameryki Północnej, który zdecydował się na publiczny coming out. Trzy lata temu na podobny manewr zdecydował się amerykański biegacz Matt Llano.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: