Beata Mikołajczyk, Karolina Naja

Autor: Eastnews

ME w kajakarstwie: Naja i Mikołajczyk ze złotym i srebrnym medalem!

2015-05-03 19:38

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk złotymi medalistkami mistrzostw Europy na 500 metrów! Polska para w czeskich Racicach pokonały Rumunki Borhę Petronelę i Elenę Meroniac oraz Serbki Milicę Starovic i Dalmę Ruzicic. Dla naszych pań to drugi medal na imprezie. W sobotę zdobyły srebro na dystansie dwa razy dłuższym.

To nie koniec sukcesów biało-czerwonych w Czechach. Najlepsza w rywalizacji indywidualnej - też na dystansie połowy kilometra - okazała się Ewelina Wojnarowska z Warty Poznań. Polka wyprzedziła Niemkę Franziskę Weber oraz Francuskę Sarah Guyot.

Ania Lewandowska na okładce! Co za brzuch!

W sobotę medal zdobył również Tomasz Kaczor. Srebro na 1000 metrów. Nie udało się natomiast naszej czwórce - Rafał Maroń, Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski oraz Paweł Florczak - którzy na 500 metrów uplasowali się na czwartej pozycji. Wygrali Czesi, przed Portugalczykami i Hiszpanami. Piątą pozycję osiągnęli też kanadyjkarze Mateusz Kamiński oraz Michał Kudła.

W niedzielę duet Naja i Mikołajczyk sięgnął również po srebro na dystansie 200 metrów. Polki zameldowały się na mecie za Białorusinkami Margaritą Machniewą i Mariną Litwinczuk. Dla biało-czerwonych to piąty medal na czeskiej imprezie.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail