SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty Paraolimpiada Rio 2016: Plan startu Polaków na środę 14 września [TERMINARZ]

Paraolimpiada Rio 2016: Plan startu Polaków na środę 14 września [TERMINARZ]

14.09.2016, godz. 12:07
Rio 2016
foto: SHUTTERSTOCK

Przed nami kolejny dzień zmagań sportowców na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni w Brazylii zdobyli już 20 medali, lecz wierzymy, że to nie koniec pozytywnych emocji. W środę o krążek powalczy m.in. Rafał Wilk, który będzie bronić złotego medalu wywalczonego cztery lata temu w Londynie. Poniżej przedstawiamy harmonogram startu Polaków.

Od 13:00 do 16:30 KOLARSTWO SZOSOWE jazda ind. na czas K i M: Rafał Wilk (H4), Arkadiusz Skrzypiński (H4), Renata Kałuża (H3), Anna Harkowska (C5)
14:00 KAJAKARSTWO eliminacje 200m K: Kamila Kubas
14:00 SZERMIERKA eliminacje floret M i K: Dariusz Pender (kategoria A), Michał Nalewajek (kategoria A), Jacek Gaworski (kategoria B), Marta Makowska (kategoria B)
14:15 KAJAKARSTWO eliminacje 200m M: Jakub Tokarz
14:35 PŁYWANIE eliminacje 100m żabka K: Paulina Wożniak (SB8)
15:00 TENIS STOŁOWY eliminacje drużyna M: Rafał Lis, Krzysztof Żyłka (klasa 4-5)
15:51 PŁYWANIE eliminacje 50m dowolnym M: Kamil Rzetelski (S13)
15:54 PŁYWANIE eliminacje 50m dowolny K: Joanna Mendak (S13)
16:15 ŁUCZNICTWO 1/16 finału łuk klasyczny M: Adam Dudka
16:25 SZERMIERKA ćwierćfinał floret M: ew. Dariusz Pender (kategoria), Michał Nalewajek (kategoria A), Jacek Gaworski (kategoria B), Marta Makowska (kategoria B)
16:30 KAJAKARSTWO eliminacje 200m M: Matusz Surwiło
16:45 KOLARSTWO SZOSOWE ceremonia medalowa jazda ind. na czas K: ew. Anna Harkowska (C5)
17:00 ŻEGLARSTWO runda 5 skud18: Monika Gibes, Piotr Cichowski
17:00 STRZELECTWO SPORTOWE eliminacje pistolet 50m M: Filip Rodzik, Szymon Sowiński (SH1)
17:10 KOLARSTWO SZOSOWE ceremonia medalowa jazda ind. na czas M: ew Rafał Wilk, Arkadiusz Skrzypiński (H4)
17:30 KOLARSTWO SZOSOWE ceremonia medalowa jazda ind. na czas K: Renata Kałuża (H3)
18:00 PODNOSZENIE CIĘŻARÓW 86 kg K: Marzena Zięba
18:30 ŻEGLARSTWO runda 6 skud18: Monika Gibes, Piotr Cichowski
18:30 KOLARSTWO SZOSOWE jazda ind. na czas tandemy M i K: Przemysław Wegner (pilot Artur Korc), Anna Duzikowska (pilot Natalia Morytko), Iwona Podkościelna ( Aleksandra Tecław), Marcin Polak (Michał Ładosz)
19:20 PODNOSZENIE CIĘŻARÓW ceremonia medalowa 86 kg K: ew. Marzena Zięba
19:00 SZERMIERKA półfinał floret M i K: ew. Dariusz Pender (kategoria A), Michał Nalewajek (kategoria A), Jacek Gaworski (kategoria B), Marta Makowska (kategoria B)
19:45 STRZELECTWO SPORTOWE finał pistolet 50m M: ew. Filip Rodzik, Szymon Sowiński (SH1)
19:50 SZERMIERKA walka o 3 miejsce floret M i K: ew. Dariusz Pender (kategoria A), Michał Nalewajek (kategoria A), Jacek Gaworski (kategoria B), Marta Makowska (kategoria B)
Od 20:00 do 21:45 ŁUCZNICTWO 1/8 finału łuk klasyczny M: ew. Adam Dudka
20:20 SZERMIERKA finał floret M: Dariusz Pender (kategoria A), Michał Nalewajek (kategoria A), Jacek Gaworski (kategoria B)
20:30 STRZELECTWO SPORTOWE ceremonia medalowa pistolet 50m M: Filip Rodzik, Szymon Sowiński
21:10 KOLARSTWO SZOSOWE ceremonia medalowa jazda ind. na czas tandemy M : Przemysław Wegner (pilot Artur Korc), Marcin Polak (Michał Ładosz)
21:20 SZERMIERKA ceremonia medalowa floret M: Dariusz Pender (kategoria A), Michał Nalewajek (kategoria A), Jacek Gaworski (kategoria B)
21:30 TENIS STOŁOWY ćwierćfinał drużyna M: Rafał Czuper, Maciej Nalepka (klasa 3)
21:30 TENIS STOŁOWY ćwierćfinał drużyna M : Rafał Lis, Krzysztof Żyłka, Patryk Chojnowski, Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki (klasa 9-10)
21:30 KOLARSTWO SZOSOWE ceremonia medalowa jazda ind. na czas tandemy K: Anna Duzikowska (pilot Natalia Morytko), Iwona Podkościelna ( Aleksandra Tecław)
Od 22:00 do 22:45 ŁUCZNICTWO 1/4 finału łuk klasyczny M: ew. Adam Dudka
22:10 SZERMIERKA finał floret K: ew. Marta Makowska (kategoria B)
22:30 LEKKOATLETYKA finał pchnięcie kulą K: Lucyna Kornobys (F34)
22:36 PŁYWANIE finał 100m żabka K: ew. Paulina Wożniak (SB8)
22:40 SZERMIERKA ceremonia medalowa floret K: Marta Makowska (kategoria B)
22:48 LEKKOATLETYKA finał pchnięcie kulą M: Tomasz Blatkiewicz (F37)

23:00 ŁUCZNICTWO 1/2 finału łuk klasyczny M: ew. Adam Dudka
23:10 PŁYWANIE ceremonia medalowa 100m żabka K: ew. Paulina Wożniak
23:23 LEKKOATLETYKA finał skok w dal M: Michał Derus (T47)
23:30 ŁUCZNICTWO mecz o 3 miejsce łuk klasyczny M: ew. Adam Dudka
23:45 ŁUCZNICTWO finał łuk klasyczny M: ew. Adam Dudka
00:20 ŁUCZNICTWO ceremonia medalowa łuk klasyczny M: ew. Adam Dudka
00:30 TENIS STOŁOWY ćwierćfinał drużyna M i K: Natalia Partyka, Karolina Pęk, Katarzyna Marszał,
00:38 LEKKOATLETYKA ceremonia medalowa pchnięcie kulą M: ew. Tomasz Blatkiewicz (F37)
01:10 LEKKOATLETYKA ceremonia medalowa skok w dal M: ew. Michał Derus (T47)
01:20 PŁYWANIE finał 50m dowolny K: ew. Kamil Rzetelski (S13)
01:27 PŁYWANIE finał 50m dowolny K: ew. Joanna Mendak (S13)
01:30 TENIS STOŁOWY ćwierćfinał drużyna K: Natalia Partyka, Karolina Pęk, Katarzyna Marszał (klasa 6-10)
01:50 PŁYWANIE finał 4x100m dowolny M: ew. Polska
01:59 PŁYWANIE ceremonia medalowa 50m dowolny K: ew. Kamil Rzetelski (S13)
02:07 PŁYWANIE ceremonia medalowa 50m dowolny K: ew. Joanna Mendak (S13)
02:15 PŁYWANIE ceremonia medalowa 4x100m dowolny M: ew. Polska

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: