SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty Paraolimpiada Rio 2016: SKŁAD reprezentacji Polski. Kto powalczy o medale?

Paraolimpiada Rio 2016: SKŁAD reprezentacji Polski. Kto powalczy o medale?

08.09.2016, godz. 09:48
Rio 2016
foto: SHUTTERSTOCK

W dniach 7-18 września w Rio de Janeiro odbędą się igrzyska paraolimpijskie. Udział w nich weźmie łącznie 91 niepełnosprawnych sportowców z naszego kraju - 36 kobiet i 55 mężczyzn. Poniżej przedstawiamy pełny skład reprezentacji Polski na paraolimpiadę w Brazylii.

KAJAKARSTWO

1. Kamila Kubas, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" Zielona Góra
2. Mateusz Surwiło, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" Zielona Góra
3. Jakub Tokarz, Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Start" Wrocław

KOLARSTWO

1. Anna Duzikowska, Olsztyński Klub Sportowy "Warmia i Mazury"
2. Annna Harkowska, Olsztyński Klub Sportowy "Warmia i Mazury"
3. Renata Kałuża, ZKS "Stal" Rzeszów
4. Iwona Podkościelna, Kolarski Klub Tandemowy Hetman Lublin
5. Marcin Polak, Kolarski Klub Tandemowy Hetman Lublin
6. Arkadiusz Skrzypiński, Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin
7. Przemysław Wegner, "Razem Poznań"
8. Rafał Wilk, ZKS "Stal" Rzeszów

LEKKOATLETYKA

1. Ewa Durska, Uczniowski Klub Sportowy "Barnim Goleniów"
2. Alicja Fiodorow, Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start" Radom
3. Lucyna Kornobys, Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Start" Wrocław
4. Karolina Kucharczyk, ZSS "Sprawni Razem"
5. Joanna Mazur, Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Start"
6. Arleta Meloch, GKS "Olimpia" Grudziądz
7. Barbara Niewiedział, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy MGOKSiR
8. Katarzyna Piekart, Integracyjny Klub Sportowy Siedlce
9. Sabina Stenka –Szymańska, KMKL "Sztorm" Kołobrzeg
10. Renata Śliwińska, Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"
11. Anna Trener –Wierciak, Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Start"
12. Tomasz Blatkiewicz, Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"
13. Krzysztof Ciuksza, Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"
14. Michał Derus, Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Start"
15. Adrian Imianowski, Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"
16. Robert Jachimowicz, Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych "Start" Koszalin
17. Aleksander Kossakowski, Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start" Radom
18. Rafał Korc, OKS "Start" Otwock
19. Karol Kozuń, Integracyjny Klub Sportowy "Start" Zduńska Wola
20. Maciej Lepiato, Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"
21. Mirosław Madzia, KS MOSiR Cieszyn
22. Łukasz Mamczarz, Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"
23. Mateusz Michalski, Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"
24. Daniel Pek, Uczniowski Klub Sportowy "Olimpijczyk" Skorzewo
25. Paweł Piotrowski, Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Start" Wrocław
26. Janusz Rokicki, KS MOSiR Cieszyn
27. Mariusz Sobczak, Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start" Radom
28. Maciej Sochal, Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych "Start" Koszalin
29. Lech Stoltman, Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"
30. Bartosz Tyszkowski, Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"
31. Łukasz Wietecki, Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"

ŁUCZNICTWO

1. Milena Olszewska, Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"
2. Adam Dudka, Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji "Start" Lublin
3. Piotr Sawicki, Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji "Start" Lublin

PARAUJEŻDZENIE

1. Karolina Karwowska, Stowarzyszenie Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych Hippoland

PŁYWANIE

1. Karolina Hamer, Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych "Start" Katowice
2. Oliwia Jabłońska, Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Start" Wrocław
3. Joanna Mendak, PSSON "Start" Białystok
4. Paulina Woźniak, Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin
5. Patryk Biskup, Klub Sportowy Niepełnosprawnych "Start" Kalisz
6. Jacek Czech, ISSIiP "Start" Tarnobrzeg
7. Wojciech Makowski, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa
8. Kamil Rzetelski, Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Start" Wrocław


PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

1. Małgorzata Hałas –Koralewska, Stowarzyszenie Sportowe "Hałas Team Strzelin"
2. Justyna Kozdryk, Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start" Radom
3. Marzena Zięba, Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Start"
4. Grzegorz Lanzer, Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych "Start" Koszalin
5. Wawrzyniec Latus, Stowarzyszenie Eurobeskidy
6. Mariusz Tomczyk, Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych "Start" Wrocław
7. Marek Trykacz, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" Zielona Góra

STRZELECTWO SPORTOWE

1. Filip Rodzik, "Skorpion Polkowice"
2. Szymon Sowiński, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" Zielona Góra

SZERMIERKA NA WÓZKACH

1. Renata Burdon, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa
2. Marta Fidrych, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa
3. Marta Makowska, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa
4. Adrian Castro, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa
5. Jacek Gaworski, Klub Szermierczy Wrocławianie
6. Michał Nalewajek, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa
7. Dariusz Pender, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa
8. Grzegorz Pluta, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa
9. Kamil Rząsa, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa

TENIS NA WÓZKACH

1. Kamil Fabisiak, Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa w Płocku
2. Tadeusz Kruszelnicki, Ziębicki Klub Tenisowy


TENIS STOŁOWY

1. Dorota Bucław, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa
2. Katarzyna Marszał, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa
3. Dorota Nowacka, Uczniowski Klub Sportowy "Jola" Kraków
4. Natalia Partyka, Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Szansa-Start Gdańsk
5. Karolina Pęk, IKS Jezioro Tarnobrzeg
6. Krystyna Siemieniecka, Uczniowski Klub Sportowy "Dziesiątka" Nowa Sól
7. Patryk Chojnowski, Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin
8. Rafał Czuper, PSSON "Start" Białystok
9. Piotr Grudzień, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" Zielona Góra
10. Rafał Lis, Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Szansa-Start Gdańsk
11. Maciej Nalepka, IKS Jezioro Tarnobrzeg
12. Marcin Skrzynecki, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" Zielona Góra
13. Krzysztof Żyłka, IKS Jezioro Tarnobrzeg

WIOŚLARSTWO

1. Jolanta Majka, Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin
2. Michał Gadowski, Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin


ŻEGLARSTWO

1. Monika Gibes, Akademicki Klub Sportowy przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego
2. Piotr Cichocki, Akademicki Klub Sportowy przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: