Igrzyska olimpijskie - Rio 2016

Autor: East News Igrzyska olimpijskie - Rio 2016

Paraolimpiada Rio 2016: SREBRO Rafała Wilka, BRĄZ Mileny Olszewskiej

2016-09-16 13:00

Rafał Wilk wywalczył srebrny medal podczas paraolimpiady w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Natomiast Milena Olszewska zdobyła brąz w strzelaniu z łuku klasycznego. Dzięki temu biało-czerwoni mają na swoim koncie już 30. krążków i w klasyfikacji generalnej zajmują 15. miejsce.

Rafał Wilk, który jest chorążym reprezentacji Polski podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro chciał powtórzyć osiągnięcie sprzed czterech lat, kiedy zdobył dwa złote medale w "czasówce" i rywalizacji ze startu wspólnego. Ta sztuka po części udała się mu się w środę, ponieważ nie miał sobie równych w walce na czas. Niestety w czwartek wieczorem w drugiej z konkurencji musiał się zadowolić tylko srebrem.

Natomiast krążek koloru brązowego wywalczyła nasza łuczniczka Milena Olszewska. 32-letnia Polka po tie-breaku pokonała Koreankę Lee Hwa-Sook. Był to już nasz 30. medal podczas trwającej paraolimpiady, która zakończy się w niedzielę. Polacy mają na swoim koncie sześć złotych, 14 srebrnych i 10 brązowych krążków.