SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty Paraolimpiada Rio 2016: SREBRO Rafała Wilka, BRĄZ Mileny Olszewskiej

Paraolimpiada Rio 2016: SREBRO Rafała Wilka, BRĄZ Mileny Olszewskiej

16.09.2016, godz. 11:00
Igrzyska olimpijskie - Rio 2016
Igrzyska olimpijskie - Rio 2016 foto: EAST NEWS

Rafał Wilk wywalczył srebrny medal podczas paraolimpiady w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Natomiast Milena Olszewska zdobyła brąz w strzelaniu z łuku klasycznego. Dzięki temu biało-czerwoni mają na swoim koncie już 30. krążków i w klasyfikacji generalnej zajmują 15. miejsce.

Rafał Wilk, który jest chorążym reprezentacji Polski podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro chciał powtórzyć osiągnięcie sprzed czterech lat, kiedy zdobył dwa złote medale w "czasówce" i rywalizacji ze startu wspólnego. Ta sztuka po części udała się mu się w środę, ponieważ nie miał sobie równych w walce na czas. Niestety w czwartek wieczorem w drugiej z konkurencji musiał się zadowolić tylko srebrem.

Natomiast krążek koloru brązowego wywalczyła nasza łuczniczka Milena Olszewska. 32-letnia Polka po tie-breaku pokonała Koreankę Lee Hwa-Sook. Był to już nasz 30. medal podczas trwającej paraolimpiady, która zakończy się w niedzielę. Polacy mają na swoim koncie sześć złotych, 14 srebrnych i 10 brązowych krążków.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: