SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Adam Wiśniewski prezesem Wisły Płock! Legenda ma pomysł na życie po karierze

Adam Wiśniewski prezesem Wisły Płock! Legenda ma pomysł na życie po karierze

06.07.2017, godz. 15:18
Adam Wiśniewski, Orlen Wisła Płock
foto: EAST NEWS

Adam Wiśniewski po zakończeniu sezonu 2016/17 postanowił odejść na sportową emeryturę. Wydawało się, że "Gadżet" przez jakiś czas odpocznie od piłki ręcznej, ale jego ukochana Wisła Płock złożyła mu nieoczekiwaną ofertę. Były skrzydłowy zostanie... prezesem klubu! Zastąpi na tym stanowisku Artura Zielińskiego, który rządził wicemistrzem Polski od 2013 roku.

Adam Wiśniewski swoją nową funkcję będzie pełnił od 10 lipca. Były skrzydłowy przez lata stanowił o sile Wisły Płock. Wielokrotny reprezentant Polski jest idolem trybun Orlen Areny i został, jeszcze w trakcie kariery, legendą "Nafciarzy". "Gadżet" to wychowanek płockiego klubu. W drużynach juniorskich wicemistrza Polski grał do 1999 roku. Później przez osiemnaście lat reprezentował barwy seniorskiego zespołu Wisły.

LM piłkarzy ręcznych: Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock znają grupowych rywali

Adam Wiśniewski z płockim klubem zdobył aż pięć tytułów mistrza kraju. Dorzucił do tego dwa Puchary Polski. Przez lata występował także w reprezentacji Polski. Z biało-czerwonymi wystąpił w mistrzostwach świata (2013 i 2015), mistrzostwach Europy (2004, 2006, 2012, 2014 i 2016) oraz na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w zeszłym roku. Na mundialu przed dwoma laty wraz z kolegami z drużyny narodowej zdobył brąz. W 2015 roku został także odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: