SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Alarm w reprezentacji Polski! Kamil Syprzak nie zagra na mistrzostwach świata?

Alarm w reprezentacji Polski! Kamil Syprzak nie zagra na mistrzostwach świata?

28.12.2016, godz. 12:08
Kamil Syprzak, piłka ręczna, Polska
foto: EAST NEWS

Występ Kamila Syprzaka na mistrzostwach świata we Francji w piłce ręcznej stanął pod znakiem zapytania. Wszystko przez problemy z kolanem, z którymi zmaga się 25-letni obrotowy reprezentacji Polski i w czwartek 29 grudnia przejdzie badania w Poznaniu. Z urazem zmaga się również Paweł Paczkowski i szkoleniowiec naszej kadry otwarcie mówi, że ich udział w imprezie jest zagrożony.

Kamil Syprzak jak na razie nie brał udziału w żadnym treningu reprezentacji Polski, ponieważ poza problemami z łękotką, zgłosił lekarzom kadry zatrucie pokarmowe. W związku z tym nie stawił się w Kielcach, gdzie przebywają jego koledzy na zgrupowaniu. 25-latek w czwartek ma udać się na badania do kliniki RehaSport w Poznaniu, gdzie przejdzie szczegółowe badania. Jednak nie będzie sam, ponieważ razem z nim do stolicy Wielkopolski uda się Paweł Paczkowski, który doznał urazu łokcia prawej ręki. Ich występ na styczniowych mistrzostwach świata stanął zatem pod znakiem zapytania. - Paweł Paczkowski i Kamil Syprzak mają w czwartek ostatnie, przynajmniej mam taką nadzieję, badanie lekarskie w Poznaniu. Po nich będziemy wiedzieli zdecydowanie więcej. Wtedy też powinna zapaść decyzja, czy ich występ we Francji jest realny - powiedział Tałant Dujszebajew.

Ewentualny brak wspomnianej dwójki byłby sporym ciosem dla biało-czerwonych, ponieważ w turnieju nie wystąpi kontuzjowany Michał Jurecki, a Bartosz Jurecki, Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Krzysztof Lijewski zrezygnowali z gry w reprezentacji. Polscy szczypiorniści trafili do grupy A, gdzie zagrają z Francją, Norwegią, Japonią, Brazylią i Rosją.  Cztery najlepsze drużyny awansują do 1/8 finału.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: