SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna Andrzej Kraśnicki zapewnia: Nie ZWOLNIĘ Dujszebajewa!

Andrzej Kraśnicki zapewnia: Nie ZWOLNIĘ Dujszebajewa!

09.11.2016, godz. 17:00
Nie zwolnię Dujszebajewa
Andrzej Kraśnicki foto: Paweł Dąbrowski/Super Express

Po dwóch porażkach, z Serbią i Rumunią w eliminacjach do mistrzostw Europy 2018 r. na reprezentację Polski piłkarzy ręcznych i jej trenera Talanta Dujszebajewa (48 l.) spadła lawina krytyki. Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki (67 l.) zapewnia jednak, że nie stracił wiary w selekcjonera, którego uważa za jednego z najlepszych szkoleniowców na świecie.

"Super Express": - Po ostatnich przegranych meczach nadal chce pan przedłużyć kontrakt z trenerem Dujszebajewem?

Andrzej Kraśnicki: - Oczywiście, że tak! Wszystkie szczegóły nowej umowy zostały już uzgodnione i najpóźniej do końca miesiąca ją podpiszemy. W kontrakcie selekcjonera znajdzie się zapis o możliwości jego rozwiązania za porozumieniem stron. Ale wierzę, że Talant będzie prowadził polską kadrę aż do końca eliminacji do igrzysk w Tokio w 2020 roku. Nie rozumiem tych, którzy sieją zamęt i nawołują do zakończenia współpracy z Dujszebajewem. To trener ze ścisłego światowego topu. Jeszcze kilka miesięcy temu był noszony na rękach po czwartym miejscu Polski na IO w Rio, a teraz żąda się jego głowy. To jakiś absurd!

- Trenerowi zarzuca się m.in., że w trakcie meczów traci kontrolę nad sobą, w Rumunii o mało nie pobił Krzysztofa Łyżwy.

- Przesada. Talant to fachowiec najwyższej klasy i doskonale wie, jak w sytuacji kryzysowej zmotywować zawodników. Jeden gracz potrzebuje wsparcia, klepania po plecach, a innym trzeba wstrząsnąć.

- Biało-Czerwoni zagrają na Euro w Chorwacji?

- Wierzę, że wiosną wygramy cztery mecze i awansujemy. Jestem pewien, że trener opanuje kryzys, wyzdrowieją kontuzjowani, a przemęczeni ciężkim sezonem, grą w Lidze Mistrzów i na igrzyskach liderzy odpoczną i wrócą do najwyższej formy.

autor: Rozmawiał Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: