SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Andrzej Kraśnicki zapewnia: Przedłużymy umowę z Tałantem Dujszebajewem

Andrzej Kraśnicki zapewnia: Przedłużymy umowę z Tałantem Dujszebajewem

23.11.2016, godz. 12:18
Tałant Dujszebajew, Talant
Tałant Dujszebajew foto: Andrzej Lange/Super Express

W ostatnich dniach na Tałanta Dujszebajewa i prowadzoną przez niego reprezentację Polski spadła lawina krytyki za występy w dwóch meczach eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni przegrali z Serbią i Rumunią, z występów w kadrze zrezygnował Krzysztof Lijewski, a z podobnym zamiarem noszą się kolejni zawodnicy. Jednak mimo to prezes Polskiego Związku Piłki Ręcznej zapowiedział, że w najbliższych dniach dojdzie do przedłużenia umowy z 48-latkiem.

Andrzej Kraśnicki zapowiedział, że umowa z Tałantem Dujszebajewem zostanie przedłużona, a wszystkie warunki są już ustalone. Jak dodał, wie że reprezentację Polski czeka teraz trudny okres w związku z wymianą pokoleniową. Z występów w kadrze zrezygnował Bartosz Jurecki i Krzysztof Lijewski, a z podobnym zamiarem noszą się Sławomir Szmal i Karol Bielecki, choć obydwaj na razie nie chcą się wypowiadać w tej sprawie.

- Decyzja już jest. Przedłużymy kontrakt. To ani przez chwilę nie ulegało wątpliwości. Powstał jedynie problem czysto techniczny, żebyśmy mogli się spotkać w tym samym miejscu o tej samej godzinie. Na razie obaj byliśmy w ciągłych rozjazdach po świecie. Są to przede wszystkim indywidualne decyzje poszczególnych zawodników. Zapewne są one też konsekwencją tego, że trener będzie wprowadzał zmianę pokoleniową, a do składu będą dołączać gracze nowej generacji. W najbliższym czasie szkoleniowcowi w jego pracy potrzebne będą konsekwencja i cierpliwość - powiedział prezes ZPRP.

Tałant Dujszebajew prowadzi reprezentację Polski od lutego 2016 roku, kiedy to zastąpił na stanowisku Michaela Bieglera. Jego dotychczasowy kontrakt obowiązuje do 30 listopada. Podczas ostatnich igrzysk olimpijskich biało-czerwoni zajęli 4. miejsce, a w dwóch eliminacyjnych meczach do mistrzostw Europy 2018 przegraliśmy z Serbią 32:37 i Rumunią 23:28. To właśnie po tych spotkaniach nasiliła się krytyka pod adresem 48-latka.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: