SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Był trener z Kielc, będzie z Płocka. Piotr Przybecki nowym selekcjonerem!

Był trener z Kielc, będzie z Płocka. Piotr Przybecki nowym selekcjonerem!

18.05.2017, godz. 14:12
Piotr Przybecki
foto: EAST NEWS

Piotr Przybecki został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej! Trener Orlen Wisły Płock zastąpił na stanowisku szkoleniowca odwiecznego rywala "Nafciarzy" - Tałanta Dujszebajewa. Pierwszym poważnym zadaniem nominowanego przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce fachowca będzie przygotowanie biało-czerwonych do starć z Rumunią i Serbią w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2018.

Od momentu, w którym Tałant Dujszebajew podał się do dymisji, faworytem mediów do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Polski był właśnie Piotr Przybecki. 44-latka, prowadzącego Orlen Wisłę Płock, wymieniano już w gronie potencjalnych kandydatów, gdy pracę z biało-czerwonymi kończył Michael Biegler. Wtedy jednak postawiono na Kirgiza, który prowadzi Vive Tauron Kielce. Projekt z Dujszebajewem nie sprawdził się - Polacy ostatnio przegrali i zremisowali z Białorusią, czym pogrzebali swoje szanse na awans do mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się w Chorwacji.

Piotr Przybecki karierę trenerską zaczął w lipcu 2014 roku, gdy objął Śląska Wrocław. Od początku obecnego sezonu prowadzi Orlen Wisłę Płock. 44-latek przez aż szesnaście lat występował w reprezentacji jako rozgrywający. "Becki" dla biało-czerwonych zagrał sto trzydzieści jeden razy i rzucił trzysta siedemdziesiąt dwa gole. Większą część klubowej kariery spędził w Niemczech, gdzie występował w barwach między innymi THW Kiel czy TSV Hannover-Burgdorf. Przed wyjazdem za zachodnią granicę grał dla Gwardii Opole, Śląska Wrocław i Iskry Kielce.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: