SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Dramat Kamila Syprzaka! Barcelona nie zagra w finale Ligi Mistrzów

Dramat Kamila Syprzaka! Barcelona nie zagra w finale Ligi Mistrzów

03.06.2017, godz. 20:00
Kamil Syprzak
Kamil Syprzak foto: EAST NEWS

Poznaliśmy dwie drużyny, które zagrają w finale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Niestety, Kamil Syprzak nie powalczy o trofeum. Jego FC Barcelona po dramatycznym meczu przegrała z Vardarem Skopje 25:26. Gdyby ekipa Polaka wygrała to spotkanie, w wielkim finale zagrałaby z Paris Saint-Germain.

Półfinały Ligi Mistrzów szczypiornistów pokazały, że wszystkie cztery drużyny zasługiwały na walkę o trofeum. Niestety, w finale są tylko dwa miejsca, o których często decydują najdrobniejsze szczegóły. W tym wypadku, decydowała jedna bramka. Zawodnicy PSG i Veszprem stworzyli genialne widowisko. Do ostatnich sekund toczyła się walka o awans do finału. Ekipa z Węgier miała znakomitą okazję, aby doprowadzić do remisu, lecz totalnie pogubiła się w końcówce spotkania. Przez minutę nie potrafiła rzucić kluczowej bramki, przez co w finale znalazło się PSG.

W drugim półfinale mieliśmy polski akcent. W barwach Barcelony grał Kamil Syprzak. Polak prezentował się znakomicie, ale głównie do końca pierwszej połowy. Trzy razy trafił do siatki, skutecznie rozbijał obrońców Vardaru, lecz później zaczął przegrywać pojedynki jeden na jeden z bramkarzem. W drugiej części gry nie miał większego wpływu na postawę Barcelony, która podobnie jak Veszprem, przegrała w samej końcówce. Nie przypilnowała Luki Cindricia. Chorwat wprowadził Vardar Skopje do finału Ligi Mistrzów. Trafił na trzy sekundy przed końcem i w nagrodę powalczy w wielkim finale z PSG.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: