SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Tałant Dujszebajew zadecydował. Nie będzie już trenerem reprezentacji Polski

Tałant Dujszebajew zadecydował. Nie będzie już trenerem reprezentacji Polski

08.05.2017, godz. 19:08
Tałant Dujszebajew
foto: EAST NEWS

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej nie zagra na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. W kluczowym meczu eliminacji ME 2018 biało-czerwoni tylko zremisowali u siebie z Białorusią. Aby zachować szanse na awans, potrzebowali zwycięstwa. Za katastrofalne wyniki pełną odpowiedzialność wziął trener Tałant Dujszebajew. Zapowiedział, że poda się do dymisji.

Tałant Dujszebajew po pierwszych trzech meczach eliminacyjnych twierdził, że tragiczna gra zespołu to tylko i wyłącznie jego wina. Przed rewanżem z Białorusią zapowiadał dużą poprawę i choć faktycznie nasi szczypiorniści zagrali dużo lepiej niż w Mińsku, to i tak nie zdołali odnieść pierwszego zwycięstwa. Zremisowali 27:27 i stracili szanse na awans na Euro. Jeden punkcik po czterech meczach to było za mało.

Na konferencji prasowej po spotkaniu w Płocku Dujszebajew nie owijał w bawełnę. Porażki wziął na klatę i stwierdził, że przyszedł czas na rozstanie z kadrą. - Ja, jako trener, myślę, że nie zdobyłem tego, co chciałem i będę prosić o dymisję. Mam nadzieję, że wielu ludzi będzie bardzo zadowolonych z mojej decyzji. Dla mnie to był wielki zaszczyt pracować z tą reprezentacją - mówił smutny szkoleniowiec.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: