Sport inne sporty piłka ręczna El. ME 2018: Kolejna porażka Polaków! Są na ostatnim miejscu w grupie

El. ME 2018: Kolejna porażka Polaków! Są na ostatnim miejscu w grupie

06.11.2016, godz. 20:46
Tomasz Gębala
Tomasz Gębala foto: EAST NEWS

Polska przegrała już drugi mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy 2018. Tym razem nie potrafili odnieść zwycięstwa na wyjeździe. Rumuni lepiej rozegrali końcówkę meczu i zasłużenie pokonali biało-czerwonych 28:23. Podopieczni Talanta Dujszebajewa powoli oddalają się od gry na Euro 2018.

Fatalnie rozpoczęła się walka polskich piłkarzy ręcznych w eliminacjach do ME 2018. W pierwszym spotkaniu dotkliwie przegrali u siebie z Serbią. W wyjazdowym starciu z Rumunią miała być widoczna poprawa po wyciągnięciu odpowiednich wniosków, ale znów popełnialiśmy podobne błędy. Dalej największą bolączką polskiej kadry jest gra w obronie. Rywale dość prostymi środkami przebijają się przez nasze zasieki. Martwić też może to, że brakuje ducha walki, z którego kiedyś słynęła biało-czerwona ekipa. W końcówce meczu z Rumunią podopieczni Dujszebajewa tracili piłkę w dziecinny sposób i gdy wiedzieli, że nie mają szans na odrobienie strat, dali sobie wbić dodatkowe gole.

Jak wygląda sytuacja w grupie 2.? Polska jest na ostatnim miejscu i ma zero punktów na koncie. Trzecia jest Serbia (2 pkt), druga Białoruś (2 pkt), a pierwsza Rumunia (4 pkt). Nasi szczypiorniści muszą się obudzić! Porażka w kolejnym spotkaniu praktycznie przekreśli ich szanse na grę na Euro 2018.

Rumunia - Polska: 28:23

Rumunia: Irimus, Popescu – Cintec, Mocanu, Ramba, Mihalcea, Ghionea, Sadovaec, Negru, Csepreghi, Lazar, Rotaru, Fenici, Pavel, Criciotoiu, Stamate

Polska: Szmal, Wyszomirski – Daćko, Lijewski, Łyżwa, Jachlewski, Bielecki, Kus, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, M. Gębala, Przybylski, Paczkowski, Gierak, T. Gębala

KONIEC MECZU! Rumunia pokonała Polskę 28:23. To już druga grupowa porażka biało-czerwonych. Utrudniamy sobie walkę o awans na ME 2018.

28:23 - Robi się pogrom.

27:23 - Tego już nie odrobimy...

26:23 - Rumun trafił z czystej pozycji.

Kus osłabia naszą drużynę w kluczowym momencie! Dostał karę 2 minut.

25:23 - Znów nie pokryliśmy obrotowego. To nasza zmora w tym meczu. Chwilę później odpowiedział Daćko.

Niestety przebudził się Popescu w bramce... Kilka znakomitych interwencji Rumuna. 5 minut do końca.

24:22 - Teraz trafił Jurkiewicz! Trzy nasze bramki pod rząd!

24:21 - Paczkowski na kontrze! Gonimy! Zdążymy?

24:20 - Daćko trafił ze środka. Do końca niecałe 9 minut. Mało.

24:19 - Kolejne dwa gole Rumunów, którzy grają przecież bez jednego zawodnika.

22:19 - Ale z taką obroną nic nie zdziałamy... Rumuni wchodzą w nas jak w masło. Rzucają z czystych pozycji. Dobrze, że szybko odpowiedział Bielecki.

Krótka przerwa. O czas poprosił trener gospodarzy.

Ramba wykluczony na dwie minuty. To jest ten moment! Trzeba wyrównać.

21:18 - Nie bronimy żadnych akcji rywali przeprowadzanych środkiem. Robią co chcą!

20:18 - Przybylski sprytnie rzucił, wykorzystując obrońcę jako naturalną zasłonę.

20:17 - Bielecki wykorzystał rzut karny. Nie ma już miejsca na błędy. Trzeba odrabiać!

20:16 - Na razie też nie pomaga i Rumuni mocno uciekają z wynikiem. A czas ucieka... Zostało 15 minut.

19:16 - Wreszcie w polskiej bramce pojawił się Piotr Wyszomirski.

18:16 - Szmal znowu popełnił błąd! Kiedy zmieni go Dujszebajew?

17:16 - Bielecki odpowiedział na gola Rumunów w swoim stylu - potężnym rzutem z dystansu.

16:15 - Fatalnie Bielecki... Podał rywalowi na kontrę. Chwilę później trafił Jachlewski.

Lazar wrócił na boisko i znowu dostał dwie minuty kary! Tym razem za symulowanie.

15:14 - Znów Szmal wpadł z piłką do bramki. Tracimy prowadzenie.

14:14 - Może przydałaby się zmiana w naszej bramce? Szmal nic nie broni...

13:14 - Kontra i gol! Wreszcie do siatki trafił Jachlewski - po raz pierwszy w tym meczu.

13:13 - Mamy remis! I jeszcze dwie minuty kary dla Lazara z reprezentacji Rumunii.

13:12 - Kolejna bezbłędna akcja Lijewskiego. Popescu już tak nie pomaga swoim kolegom.

12:11 - Bielecki podniósł się z ławki i zrobił swoje! Przegrywamy tylko jedną bramką.

12:10 - Szmal wpuszcza między nogami. Szkoda.

11:10 - Drugą połowę zaczęliśmy od obrony i bramki! Lijewski rzucił zza zasłony.

31' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

Jeśli to oznacza nasze zwycięstwo jedną bramką to może być :)

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Przegrywamy 9:11. Po przerwie trzeba ten wynik poprawić!

11:9 - Tomasz Gębala znów uruchomił swoją potężną bombę!

11:8 - Znów zabrakło koncentracji w polskiej obronie. Piłka wypadła Rumunowi z rąk, a i tak jako pierwszy do niej dopadł i rzucił nie do obrony.

Teraz to Pavel zasłużył na wykluczenie. Siły wyrównane.

10:8 - Zagapił się w tej akcji Szmal. Spokojnie mógł obronić rzut rywala z dużej odległości.

A teraz musi zejść. Dostał karę dwóch minut.

9:8 - Jurkiewicz dość szczęśliwie trafił między nogami bramkarza Rumunii.

9:7 - My za to przestaliśmy skutecznie bronić.

27' - Popescu broni jak w transie. Nie wiemy, jak go pokonać od ładnych kilku minut.

8:7 - Rumuni owocnie wykorzystują grę w przewadze. My mamy małe problemy w ataku. Wystarczy powiedzieć, że żaden z Polaków nie ma na koncie więcej niż jednej bramki.

23' - Maciej Gębala, brat Tomasza, dostał dwie minuty kary.

7:7 - Tomasz Gębala odpalił swoją rakietę z dystansu! Często trafiał w ten sposób w meczu z Serbią. Liczymy na więcej.

7:6 - Rambo, a nie, RambA wyprowadza Rumunów na pierwsze prowadzenie w tym meczu.

6:6 - Szmal bez szans przy mocnym rzucie z dystansu.

5:6 - Daszek zmienił Bieleckiego w wykonywaniu rzutów karnych. Trafił bez problemu.

5:5 - Obrotowy Rumunów sprytnie schował się za naszymi obrońcami i wykorzystał dobre podanie.

17' - Słabo gra dziś Jachlewski. Zmarnował trzy dogodne okazje.

Rumuni będą grać przez 2 minuty w osłabieniu. Trzeba to wykorzystać!

4:5 - Tracimy gola po pechowym rykoszecie.

3:5 - Paczkowski pakuje piłkę do siatki po odważnej akcji ze skrzydła. Dobrze, że nie boimy się takich prób. Ryzyko na razie się opłaca.

3:4 - Wreszcie wykorzystaliśmy środek. Syprzak kapitalnie się obrócił i trafił w akcji 1 na 1!

Bielecki nie będzie miał stuprocentowej skuteczności z rzutów karnych. Tym razem nie trafił.

2:3 - Rumuni zrobili szybkie zmiany i to przynosi efekty.

Za nami ponad 10 minut a padły dopiero trzy gole. Może to i dobrze? W tym czasie Serbowie potrafili nas rozgromić.

1:2 - Gospodarze wreszcie trafili po dość przypadkowej akcji.

8' - Rumuni mają ogromne problemy w ofensywie. Dobrze bronimy.

0:2 - Krzysztof Lijewski podwyższa nasze prowadzenie! Sprytnie wcisnął się między dwójką obrońców.

Sławomir Szmal świetnie wszedł w ten mecz - obronił rzut karny!

0:1 - Jako pierwsi rzucamy gola z rzutu karnego. Bezbłędnie trafił Karol Bielecki! Z Serbią również się nie mylił.

1' - GRAMY!

Dziwna jest sytuacja z sędziami. Tureccy arbitrzy, którzy mieli prowadzić ten mecz, mieli ponoć wypadek i sędziować będą... Rumuni. To może mieć ogromne znaczenie.

Piłkarze ręczni są już na boisku w Rumunii. Za chwilę początek meczu.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu eliminacji do ME 2018 Rumunia - Polska! Liczymy na lepszy występ biało-czerwonych niż w spotkaniu z Serbią, które dość wyraźnie przegrali.
False 3014 True 1 2016-11-06 18:50:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora