SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna El. ME 2018: Znamy szeroką kadrę reprezentacji Polski. Kto na Serbię i Rumunię?

El. ME 2018: Znamy szeroką kadrę reprezentacji Polski. Kto na Serbię i Rumunię?

18.10.2016, godz. 15:39
Tałant Dujszebajew
foto: Super Express

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej Tałant Dujszebajew podał szeroki skład kadry na najbliższe dwa mecze eliminacji do ME 2018 z Serbią i Rumunią. W drużynie pojawiło się kilka nowych twarzy. Dodatkowo, po raz pierwszy od długiego czasu nie zobaczymy w akcji braci Jureckich.

Polscy piłkarze ręczni wracają do reprezentacyjnego grania po igrzyskach w Rio de Janeiro, na których zajęli pechowe 4. miejsce. W porównaniu do imprezy w Brazylii Tałant Dujszebajew nie powołał tym razem Adama Wiśniewskiego i Bartosza Jureckiego (obaj zakończyli przygodę z kadrą), a także Michała Szyby oraz Michała Jureckiego. O ile Szyba został zwyczajnie pominięty przez trenera, to młodszy z braci Jureckich wciąż nie wyleczył kontuzji kostki.

Na mecze eliminacji ME 2018 Dujszebajew powołał za to kilku nowych zawodników. Na zgrupowanie rozpoczynające się 28 października zaprosił między innymi: Adriana Nogowskiego (skrzydłowy), Marka Daćko (obrotowy) oraz Krzysztofa Łyżwę (rozgrywający). W kadrze znaleźli się również młodzi szczypiorniści: Adam Morawski, Maciej i Tomasz Gębalowie oraz Paweł Paczkowski. Kilku z nich zapewne odpadnie z kadry, gdy selekcjoner skróci 20-osobową kadrę. 3 listopada Polacy zagrają w Ergo Arenie z Serbią. Trzy dni później w Klużu-Napoce zmierzą się z Rumunią.

20-osobowa kadra reprezentacji Polski na mecze el. ME 2018:

Bramkarze: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy)
Rozgrywający: Karol Bielecki (Vive Tauron Kielce), Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Mariusz Jurkiewicz (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Lijewski (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Łyżwa (KS Azoty Puławy), Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy)
Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce)
Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kus (Vive Tauron Kielce), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania)

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: