Sport inne sporty piłka ręczna Remis z Białorusią to za mało. Polska nie zagra na mistrzostwach Europy

Remis z Białorusią to za mało. Polska nie zagra na mistrzostwach Europy

07.05.2017, godz. 20:52
Polska - Japonia, piłka ręczna

W czwartym meczu eliminacji do mistrzostw Europy Polska zremisowała z Białorusią 27:27. Biało-czerwoni otarli się o zwycięstwo, ale słabo rozegrali końcówkę. Przez to nie mają już szans na awans. Przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Chorwacji w piłce ręcznej odbędą się bez Polaków.

Polacy przegrali pierwsze trzy mecze eliminacyjne. Spotkanie z Białorusią w Płocku było więc ostatnią szansą na uratowanie jakichkolwiek szans na awans na Euro. Do tego potrzebne było zwycięstwo. Niestety, znów nie udało się biało-czerwonym wywalczyć dwóch "oczek". Przez większość meczu nasi szczypiorniści musieli gonić wyniku, podobnie jak to było w czwartek w Mińsku.

Dogonienie rywali udało się Polakom w drugiej połowie. Największe emocje były przy stanie 27:27. Do końca meczu zostało pół minuty, a podopieczni Tałanta Dujszebajewa byli w posiadaniu piłki. Selekcjoner zdecydował się na wycofanie bramkarza, aby stworzyć przewagę liczebną w ataku. Niestety plan się nie powiódł. Biało-czerwoni nie rzucili 28. bramki i mogą się cieszyć z remisu, bo tuż przed końcową syreną Białorusini cudem nie trafili za dwa punkty.

Po czterech meczach eliminacyjnych Polska zgromadziła tylko jeden punkt i nie ma już szans na awans. Mistrzostwa Europy odbędą się bez naszego udziału.

Polska - Białoruś 27:27 (13:15)

Polska: Malcher, Morawski – Daćko, Lijewski, Jachlewski, Łyżwa, Krajewski, Bielecki, Kus, M. Jurecki, Syprzak, Daszek, Moryto, Przybylski, Paczkowski, Chrapkowski

Białoruś: Mackiewicz, Sałdacenka – Browka, Kulesz, Babiczew, Puchowski, Rutenka, Szyłowicz, Jurynok, Baranow, Karwacki, Podszywałow, Karalek, Titow, Kulak, Gajduczenko

Graliśmy lepiej niż w Mińsku, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa u siebie. Zabraknie nam punktów do awansu na Euro... My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

KONIEC. Polska zremisowała z Białorusią 27:27.

Zostało 20 sekund! O czas poprosił Dujszebajew.

27:27 - Bomba Kulesza w naszej siatce. Remis.

Nie trafił Jurecki...

27:26 - Rywale trafiają z rzutu karnego.

Kolejna przerwa na żądanie.

27:25 - Jurecki! Miał mnóstwo szczęścia, ale ważne, że piłka wpadła do siatki! Zostało 2,5 minuty.

26:25 - Daszek! Piękna kontra Polaków! Białorusini zaczynają się gubić.

25:25 - Mamy wyrównanie! Trafił Chrapkowski!

Szyłowicz nie trafił! Mamy szansę na remis.

Trener Białorusi poprosił o czas. Do końca meczu tylko 6 minut!

24:25 - Krajewski rzucił z czystej pozycji na środku.

23:25 - Łyżwa pięknie wszedł w pole karne! Szkoda, że później nie trafił w sytuacji 1 na 1, a Puchowski nas za to skarcił.

22:24 - Daćko sprytnie rzucił między nogami obrońców.

21:24 - Puchowski jest dziś niemożliwy! Wszystko trafia...

10 minut do końca.

21:23 - Trafia także Szyłowicz. Znów musimy gonić...

21:22 - Babiczew ze środka się nie pomylił. Zagrał jak rasowy obrotowy.

Mała korekta wyniku. Jest remis 21:21.

Dostał też niebieski kartonik, czyli na pewno nie zagra w następnym meczu kadry.

CZERWONA KARTKA DLA KUSA! Brutalnie zatrzymał rywala nasz obrońca...

22:21 - Prowadzimy! Daszek skutecznie kończy kolejną kontrę.

15 minut do końca meczu.

21:21 - ZNOWU TO SAMO! My rzucamy, a chwilę później Kulesz trafia do naszej bramki. Gdzie jest obrona?!

20:20 - Po golu Krajewskiego znów błyskawicznie odpowiedział Kulesz.

19:19 - Nie pomylił się Daćko!

Rzut karny dla Polski - nareszcie! Faulowany był Syprzak.

18:19 - Niesamowitym rzutem odpowiedział Kulesz.

18:18 - REMIS! Co za bomba Jureckiego!

Dujszebajew poprosił o czas.

Kapitalna obrona Malchera! Jest szansa na wyrównanie.

17:18 - Wreszcie pokazał się Syprzak! Zdobył pierwszą bramkę w tym meczu.

16:18 - Mógł być remis, ale nasza nieskuteczność się zemściła. Karalek utrzymuje dwubramkowe prowadzenie Białorusinów.

16:17 - Daszek wyszedł na boisko naładowany dobrą energią. Znów trafił!

15:17 - Puchowski 5/5 z karnych. Robi to dziś niesamowicie.

14:15 - Od razu trafił Daszek!

Druga połowa rozpoczęta.

PRZERWA. Po pierwszej połowie Polska przegrywa z Białorusią 13:15.

Dujszebajew poprosił o czas na siedem sekund przed końcem pierwszej połowy.

13:15 - Trafiamy po kontrze! Wreszcie widać wiarę wśród naszych po bramce Krajewskiego!

12:15 - Krajewski pięknie rzucił ze skrzydła.

11:15 - I kolejny, czwarty pojedynek wygrał Puchowski.

I znów rzut karny dla Białorusinów... To już czwarty.

Pięć minut do końca pierwszej połowy.

11:14 - Ufff. Rozpaczliwy rzut Lijewskiego wylądował w siatce.

10:14 - Znów totalnie się gubimy pod koniec pierwszej połowy.

10:13 - Goście niebezpiecznie uciekają z wynikiem.

Trener Białorusinów poprosił o czas.

10:12 - Znów zaskoczył naszą obronę Szyłowicz. Po raz czwarty w tym meczu.

10:11 - Odważnie Chrapkowski! Wszedł między dwóch rywali i trafił!

9:11 - Wreszcie trafił Bielecki, ale błyskawicznie odpowiedzieli goście.

10 minut do końca pierwszej połowy.

8:10 - Piękny rzut z biodra Szyłowicza. Nasz bramkarz nie widział piłki.

8:9 - Kapitalna bomba z dystansu Michała Jureckiego!

7:9 - Puchowski znów się nie pomylił - 3/3.

Kara dwóch minut dla Daszka i kolejny rzut karny.

7:8 - Piękna akcja Łyżwy! Popędził z piłką od własnej połowy, wepchnął się przed rywala i rzucił nie do obrony.

Teraz ten sam błąd popełnili Białorusini.

Tracimy piłkę po faulu w ataku. Minęło 15 minut.

6:8 - Puchowski znów trafił.

Kolejny rzut karny dla gości.

6:7 - Daszek kończy kontratak pewnym rzutem.

5:7 - Malcher przegrał pojedynek z Puchowskim.

Rzut karny dla Białorusi.

Minęło 10 minut. Przegrywamy 5:6.

Bielecki znów nie trafił. W Mińsku także mu nie szło...

5:5 - Na szczęście szybko odebraliśmy piłkę, a Kus doprowadził do remisu.

Bielecki wszedł na boisko, ale zmarnował pierwszy rzut.

4:5 - Puchowski przełamał strzelecką niemoc gości.

4:4 - Znakomity przechwyt i kontra Polaków! Akcję sam na sam wykończył Krajewski.

3:4 - Bramka Jureckiego! Nie możemy pozwolić Białorusinom znów odjechać z wynikiem.

2:4 - Teraz trafił Karalek, czyli ten, który sprawiał nam wielkie problemy w czwartek.

2:3 - Szyłowicz znakomicie oszukał polski blok.

Żółta kartka dla Paczkowskiego.

2:2 - I znów remis! Tym razem trafił Michał Jurecki.

1:1 - Szybko wyrównał Paczkowski.

0:1 - Podobnie jak w Mińsku, rozpoczęło się od prowadzenia Białorusinów.

1' - GRAMY!

To mecz ostatniej szansy dla naszych. Jeśli przegramy, nie pojedziemy na mistrzostwa Europy, więc jest o co grać! Początek meczu za pięć minut.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Polska - Białoruś!
False 3207 True 1 2017-05-07 18:45:00 True 30