SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna El. MŚ piłkarzy ręcznych: Polacy poznali rywali. Jest dobrze!

El. MŚ piłkarzy ręcznych: Polacy poznali rywali. Jest dobrze!

18.07.2017, godz. 17:06
Polska - Japonia, piłka ręczna
foto: EAST NEWS

Polscy piłkarze ręczni wiedzą już, z kim przyjdzie im się mierzyć w eliminacjach do mistrzostw świata 2019. Los był łaskawy dla biało-czerwonych, bo uniknęli potęg szczypiorniaka. W pierwszej fazie kwalifikacji Polacy zagrają z Portugalią, Kosowem i Cyprem. Nasi zawodnicy muszą zapomnieć o poprzednich niepowodzeniach i pod wodzą nowego selekcjonera walczyć o upragniony awans!

Polska miała sporo szczęścia w losowaniu. Była wybierana z drugiego koszyka, co oznaczało, że na pewno trafi na rywala z wyższej półki. Wygląda na to, że biało-czerwoni o awans z grupy powalczą głównie z Portugalią, ponieważ Kosowo i Cypr nie słyną z mocnych zespołów w piłkę ręczną. Bezpośredni mecz z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego rozstrzygnie, która ekipa zajmie pierwsze miejsce tej grupy, w pierwszej rundzie eliminacyjnej mistrzostw świata 2019.

Zobacz: MŚ w piłce ręcznej kobiet: Wiemy z kim zagrają Polki

A zajęcie najwyższej lokaty w tej fazie będzie kluczowe. Tylko najlepsze ekipy swoich grup wywalczą awans do rundy play-off, w której rozstrzygnie się, które ekipy pojadą na mundial do Niemiec i Danii. W kluczowej fazie walki o MŚ te ekipy zagrają z drużynami, które nie zajmą odpowiednio wysokich miejsc na mistrzostwach Europy w Chorwacji.

Polaków na Euro zabraknie, bo fatalnie spisali się w eliminacjach. Po tragicznych wynikach z funkcji selekcjonera zrezygnował Tałant Dujszebajew. Na tym stanowisku zastąpił go Piotr Przybecki. Czy poprowadzi biało-czerwonych do mundialu? Pierwsze mecze zaplanowano na 25-26 i 28-29 października tego roku

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: