SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski oficjalnie wracają do reprezentacji!

Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski oficjalnie wracają do reprezentacji!

18.04.2017, godz. 16:00
Karol Bielecki, Polska - Serbia
foto: EAST NEWS

Krzysztof Lijewski i Karol Bielecki wracają do polskiej kadry piłkarzy ręcznych! Doświadczeni szczypiorniści chcą pomóc reprezentacji, która ostatnio przechodzi zmianę pokoleniową i spisuje się poniżej oczekiwań. Selekcjoner Talant Dujszebajew włączył ich do kadry na ważne mecze z Białorusią.

Bielecki i Lijewski zrezygnowali z gry w reprezentacji Polski po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, przed mistrzostwami świata we Francji. Na tym ważnym turnieju zabrakło wielu kluczowych piłkarzy ręcznych, a młodzi podopieczni Talanta Dujszebajewa zawiedli, nie wychodząc z grupy. Najbliższym celem naszej kadry jest awans na Euro 2018.

W eliminacjach Polakom idzie słabo. Przegrali mecze z Serbią i Rumunią. Jeśli chcą się liczyć walce o grę na mistrzostwach Europy, w maju muszą wygrać dwa spotkania z Białorusią. Z Bieleckim i Lijewskim w kadrze biało-czerwoni mają większe szanse na sukces. Na razie nie wiadomo, na jak długo postanowili wrócić do reprezentacji.

Kadra reprezentacji Polski na mecze el. ME 2018 z Białorusią:

Bramkarze: Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Rozgrywający: Karol Bielecki (Vive Tauron Kielce), Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Michał Jurecki (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Lijewski (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Łyżwa (KS Azoty Puławy), Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy)

Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)

Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kus (Vive Tauron Kielce), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania)

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: