SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Klasa, szyk i elegancja. Szczypiorniści zmienili dresy na garnitury [WIDEO]

Klasa, szyk i elegancja. Szczypiorniści zmienili dresy na garnitury [WIDEO]

01.11.2016, godz. 14:21
Mariusz Jurkiewicz
foto: YouTube

Już w najbliższy czwartek polscy piłkarze ręczni rozpoczną bój o awans na mistrzostwa Europy, które w 2018 roku odbędą się w Chorwacji. Biało-czerwoni na początek zmierzą się z teoretycznie najtrudniejszym przeciwnikiem w kwalifikacjach - Serbią. Do rywalizacji podejdą na pewno bardzo poważnie i... świetnie ubrani. W poniedziałek szczypiorniści przymierzali garnitury, które zostaną skrojone specjalnie dla nich.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce zdecydował, że o image zawodników poza parkietem zadba firma Lancerto. To właśnie ten odzieżowy potentat ma zadbać, by poza sportowymi arenami szczypiorniści wyglądali jak prawdziwi dżentelmeni. W poniedziałek odbyły się przymiarki nowych garniturów, które Karol Bielecki i spółka założą na siebie podczas bardziej formalnych uroczystości czy na reprezentacyjne podróże.

Niewykluczone, że nowy ubiór zadebiutuje już w najbliższy czwartek. Wtedy to w trójmiejskiej Ergo Arenie na początek eliminacji do Euro 2018 podopieczni Tałanta Dujszebajewa zagrają z Serbią. To teoretycznie najtrudniejszy rywal w kwalifikacjach. Oprócz rywalizacji z Serbami naszą kadrę czekają także zmagania z Białorusią i Rumunią. Awans do chorwackiego turnieju uzyskają dwie najlepsze ekipy grupy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: