SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Kolejna ofiara Mateusza Kusa! Rosjanin miał operowany nos po starciu z Polakiem [ZDJĘCIE]

Kolejna ofiara Mateusza Kusa! Rosjanin miał operowany nos po starciu z Polakiem [ZDJĘCIE]

12.10.2016, godz. 15:53
Sergiej Gorbok, Pick Szeged
foto: Twitter

Mateusz Kus to jeden z najostrzej grających szczypiornistów na świecie. Obrotowy Vive Tauronu Kielce i reprezentacji Polski nigdy nie przebiera w środkach, a rywale starcia z nim odczuwają jeszcze długo po meczu. Jego kolejną ofiarą stał się Sergiej Gorbok z Pick Szeged. Rosjanin musiał poddać się operacji po starciu z Kusem.

Mateusz Kus to jeden z zawodników, którym Tałant Dujszebajew ufa bardzo mocno. To właśnie szkoleniowiec sprowadzić obrotowego do Kielc i wprowadził do reprezentacji Polski. Zdaniem wielu ekspertów zawodnik jednak nie prezentuje poziomu odpowiedniego dla rozgrywek Ligi Mistrzów czy spotkań międzynarodowych. Bardzo często łapie on głupie kary, które osłabiają zespół, a jego ataki na rywali są zbyt agresywne. Tak było w niedzielę, gdy Vive Tauron Kielce grało na Węgrzech z Pick Szeged.

Pod koniec zaciętej rywalizacji Kus zaatakował rozgrywającego ekipy z Segedyna Sergieja Gorboka. Polak trafił przeciwnika prosto w nos. Rosjanin padł na parkiet głośno krzycząc i zostawiając na podłożu mnóstwo krwi. Sędziowie nie mieli wyboru i pokazali szczypiorniście mistrzów Polski niebieską kartkę, co oznacza, że nie zobaczymy go przynajmniej w kolejnym meczu Ligi Mistrzów z Celje Pivovarna Lasko. Znacznie dłuższa przerwa czeka Gorboka. Rosjanin przeszedł operację nosa i na parkiet wróci za kilka tygodni.

Warto nadmienić, że to nie pierwsza ofiara Mateusza Kusa. Oprócz rywali, którzy po starciach z nim opuszczają pole gry z siniakami czy nawet ranami, na jego liście jest także kolega z drużyny Michał Jurecki. To właśnie obrotowy na igrzyskach olimpijskich stanął na stopie "Dzidziusia" i wykluczył go z gry na dwa miesiące.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: