SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna Krzysztof Lijewski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski! Szmal i Bielecki następni?

Krzysztof Lijewski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski! Szmal i Bielecki następni?

22.11.2016, godz. 07:50
Krzysztof Lijewski, piłka ręczna, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

To koniec pewnej epoki w polskiej piłce ręcznej. Jeden z najlepszych zawodników, który niejednokrotnie decydował o sile narodowej kadry i święcił z nią sukcesy mówi "dość". Krzysztof Lijewski podjął decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery, a z podobnym zamiarem noszą się również Sławomir Szmal i Karol Bielecki.

Krzysztof Lijewski w reprezentacji Polski występował od 13 lat, a na swoim koncie ma srebrny medal mistrzostw świata w 2007 roku, a także brąz MŚ w 2009 i 2015 roku. O tym, że zamierza zakończyć karierę w narodowych barwach spekulowano od zakończenia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Jednak teraz wszystko stało się jasne, o czym poinformował doświadczony zawodnik. Oznacza to, że nie zobaczymy go w styczniowych MŚ, które odbędą się we Francji.

- Kilka dni po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro poinformowałem trenera Talanta Dujszebajewa, że nie będę więcej grałw narodowym teamie. Dałem się jeszcze namówić na występ w spotkaniach eliminacji mistrzostw Europy z Serbią i Rumunią. Na dzień dzisiejszy, te meczei były dla mnie ostatnimi jakie zagrałem w koszulce z orłem na piersi! Mówię to całkiem poważnie.Może kiedyś, w przyszłości, jeżeli trener Dujszebajew dojdzie do wniosku, że moja osoba będzie jeszcze w stanie pomóc reprezentacji – założę biało czerwony trykot. Rozmawiałem z żoną, z najbliższymi, po tych konsultacjach podjąłem taką a nie inną decyzję. Nie ma potrzeby by robić z tego wielkie larum. Dziś mówię pass - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Być może za nim pójdą następni gracze stanowiący przez lata o sile biało-czerwonych, czyli Karol Bielecki i Sławomir Szmal.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: