SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Kuźnia charakterów Karola Bieleckiego i Sławomira Szmala. Gladiatorzy szkolą młodzież

Kuźnia charakterów Karola Bieleckiego i Sławomira Szmala. Gladiatorzy szkolą młodzież

19.07.2017, godz. 11:20
Sławomir Szmal i Karol Bielecki w barwach Vive Tauron Kielce
Sławomir Szmal i Karol Bielecki chcą pomóc młodzieży. Zorganizowali obóz dla adeptów piłki ręcznej foto: CYFRA SPORT

Karol Bielecki i Sławomir Szmal to jedni z najbardziej rozpoznawalnych sportowców nad Wisłą. Obaj szczypiorniści zdobywali z reprezentacją Polski medale mistrzostw świata. Dzisiaj w biało-czerwonych barwach już nie występują, ale chcą dzielić się swoim doświadczeniem z najmłodszymi. W Oławie zorganizowali obóz o nazwie "Kuźnia charakterów" dla adeptów piłki ręcznej.

Obóz "Kuźnia charakterów", podczas którego zajęcia prowadzili Karol Bielecki i Sławomir Szmal, odbył się w dniach 9-16 lipca w Oławie koło Wrocławia. Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce i byli reprezentanci Polski pracowali z chłopcami oraz dziewczętami w wieku 13-14 lat. Obaj chcieli przekazać im jak najwięcej informacji, które w przyszłości mogą zaprocentować rozwojem karier. - Po tylu latach w sporcie chcemy dać coś od siebie tym dzieciakom. Wpadliśmy na taki pomysł i postanowiliśmy ofiarować siebie - powiedział w rozmowie z TVP Sport Karol Bielecki.

El. MŚ piłkarzy ręcznych: Polacy poznali rywali. Jest dobrze!

"Kola" zaznaczył także, że nie chodzi tylko o szkolenie w zakresie piłki ręcznej. Wraz ze Szmalem chcą przekazać młodym szczypiornistom wartości, które w przyszłości mogą pomóc im w rozwoju również życiowym. - Tu nie do końca chodzi o piłkę ręczną, ale przekazanie idei czym jest sport. Warto, żeby dzieci miały jakieś wzorce i przez rozmowę z nimi chcemy im uzmysłowić, że przez sport można ułożyć sobie życie i może on ukształtować charakter, daje szansę - stwierdził rozgrywający mistrzów Polski.

Adam Wiśniewski prezesem Wisły Płock! Legenda ma pomysł na życie po karierze

Karol Bielecki i Sławomir Szmal to jedni z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. W 2016 roku wygrali z Vive Ligę Mistrzów, po ekscytującym finale z Veszprem. Byli także ojcami sukcesów reprezentacji. Zdobywali medale mistrzostw świata w 2007 roku (srebro) oraz w latach 2009 i 2015 (brąz). Jakiś czas temu zdecydowali się rozstać z kadrą i w całości poświęcić grze w żółto-biało-niebieskich barwach. "Kuźnia charakterów" ma pomóc w znalezieniu ich następców.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: