SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Leszek Krowicki przed ME piłkarek ręcznych: Jestem zadowolony z przygotowań

Leszek Krowicki przed ME piłkarek ręcznych: Jestem zadowolony z przygotowań

04.12.2016, godz. 13:49
Leszek Krowicki
foto: Twitter

Selekcjoner reprezentacji Polski Leszek Krowicki przed startem ME piłkarek ręcznych jest w dobrym humorze. Jego zdaniem biało-czerwone dobrze pracowały w okresie przygotowawczym do imprezy i wykorzystały go w pełni. 59-latek wypowiedział się także o pierwszych rywalkach Polek na Euro - Francuzkach.

Na ME piłkarek ręcznych reprezentantki Polski w fazie grupowej zmierzą się z bardzo trudnymi przeciwniczkami. O awans do kolejnej rundy biało-czerwone powalczą z Francją, Holandią i Niemcami. Selekcjoner Leszek Krowicki spokojnie podchodzi do zadania, które stanie przed jego zespołem. - Nigdy nie jestem zadowolony w stu procentach. Cieszę się, że ten okres, który mieliśmy wykorzystaliśmy w pełni. Każdą minutę sumiennie przepracowaliśmy i dziewczyny nauczyły się wielu rzeczy. Teraz to wszystko musi się urzeczywistnić na parkiecie. Okres uważam za udany - stwierdził 59-latek w rozmowie z TVP Sport.

Selekcjoner odniósł się także do pierwszych rywalek Polek w Szwecji. Na otwarcie Euro biało-czerwone zmierzą się z wicemistrzyniami olimpijskimi Francuzkami. - To czołowy zespół świata, który gra dobrze w obronie. Ale muszą grać wszystkie pozycje jeśli ktoś jest na takim poziomie. Szukaliśmy mankamentów i mamy trochę pomysłów na ich obronę, nawet jeśli ich system będzie się zmieniał. Jesteśmy gotowi - podkreślił Leszek Krowicki.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: